איתור רטיבות מים בצפון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

הם משווים את רמות הלחות סביב הרצפה לטמפרטורת הסביבה בחדר כדי לוודא שהן תקינות. מצלם תרמי יכול להראות נוכחות של מים מתחת לפני השטח בשל מאפיינים כמו קיבולת חום, שהיא שיטה נפוצה לבחירה בעת פתרון בעיות בגגות שטוחים או משופעים. המים המשמשים בבדיקות נוטים גם הם להיות קרים יותר, מה שגורם לתנודות גדולות בטמפרטורה ולכן מייצר תמונות תרמיות טובות יותר. משטחים חיצוניים כגון טיח נקבוביים יותר וסופגים ושומרים על לחות, מה שמספק מסגרת חיצונית טובה יותר מאשר ציפוי, המסתיר מים מאחורי לוחות עבים.

אתה יכול גם להשתמש במים חמים על משטח קר

אבל קשה יותר ליישם אותם מספיק כדי לקבוע את הבעיה. כדוגמה, קחו בחשבון בעל בניין שמבחין במים על שטיח ליד חלון. שיטה זו מנסה לקבוע אם מים זורמים דרך קיר, מחלון או דרך חלל קיר מנקודת כניסה אחרת. כדי להחדיר מים לאזור הפגוע, התחל תמיד מלמטה ועבוד כלפי מעלה בהדרגה, אלא אם כן החקירה המוקדמת מצביעה על קיימת לחות בחלק העליון (למשל

אם הרצפה כולה קרה ולחה עקב הלחות הנמלטת ממנה הקרקע

תצוגת האינפרא אדום תציג את אותה טמפרטורה. ככל שכמות אדי המים גדולה יותר, כך הלחות המוחלטת גבוהה יותר. לדוגמה, בנפח אוויר של מטר מעוקב אחד עם טמפרטורה של אמצע שנות ה-80, יכול להיות לא יותר מ-30 גרם אדי מים. לחות מוחלטת (מתבטאת בגרם אדי מים למטר מעוקב של נפח אוויר) היא מדד לכמות בפועל של אדי מים (לחות) באוויר, ללא קשר לטמפרטורת האוויר. — — אוויר חם מכיל יותר אדי מים (לחות) מאשר אוויר קר, ולכן עבור אותה כמות של לחות מוחלטת/ספציפית, אם האוויר קר יותר, האוויר תהיה בעלת לחות יחסית גבוהה יותר, ואם האוויר חם יותר, הלחות היחסית תהיה נמוכה יותר. זה רק אומר שב-ac לשמור על טמפרטורת האוויר, תכולת הלחות באוויר היא הגבוהה ביותר. הרוויה גורמת לערפל (על פני השטח) ולעננים מעליו (המורכבים מטיפות מים זעירות התלויות באוויר). לדוגמה, הפרמטר המשפיע על שינוי הלחות בקרקע עם הגשמים הוא מרקם הקרקע (במיוחד גודל החלקיקים), הקובע את יכולת אחיזת המים של הקרקע.

לכן

חישה מרחוק משתמשת לרוב במים קרובים לפני השטח ולחות קרקע נפחית, כלומר, היחס בין נפח המים לנפח הקרקע (ב-m3/m3) (Kerr et al. ההבדל בין הקבועים הדיאלקטריים של מים ואדמה יבשה נובעים מהשפעת לחות הקרקע חדירות חשמלית של הקרקע (Pierdicca וחב' לצורך מחקר זה, ההנחה היא כי ללחות הקרקע יש אותו עומק חדירה של החיישן, והשפעת אי-הומוגניות לחות עם העומק לא נחשב. השימוש במכ"ם לשחזור לחות הקרקע נובע מההבדל עם המכ"ם הנמדד. נתוני פיזור לאחור הקשורים לאינטראקציות אות-מטרה מורכבות יותר, קשה לחשב את מקדם הפיזור האחורי, המושפע מאוד מחספוס פני השטח וצמחייה. str corona uttura ותכולת מים.

בהתבסס על תוצאות אלו

ההנחה היא שניתן להשתמש בחיישן הלחות לזיהוי טל מוקדם עם דיוק גבוה בתנאים שונים. ה, מחקר זה מראה שחיישן הלחות מראה רגישות ברורה ותגובה מהירה לזיהוי מולקולות מים קטנות בלתי נראות. כאשר לחץ האדים משתנה בטווח קצב קירור רחב, חיישן הלחות מגיב מהר מאוד למולקולות המים המחוברות למשטח החיישן, עוד לפני שמתרחש עיבוי בפועל. הלחות היחסית המחושבת ליד משטח החיישן (קו שחור) הגיעה ל-100% בנקודה מסוימת (נקודת טל = 22.5 מעלות צלזיוס); מעבר לנקודה זו, התגובה עולה בחדות עקב היווצרות טיפות מים [19].

תכולת המים הנפחית המוערכת על ידי CRNP תואמת באופן הדוק את סדרת זמני המשקעים ותואמת באופן הדוק ללחות הקרקע הממוצעת הנצפית על ידי מערך החיישנים באתר

מדידת תכולת המים של הצמחייה במקום שימשה לכיול המודל, שהשתמש בפרמטר הנגזר של Landsat TM NDWI, ששימש להפקת תכולת מי הצמחייה באזור SMEX02 במהלך כל תקופת המחקר. ערכי הכיול של כל שדה ומדידות המודל במקום של לחות הקרקע, צפיפות הצבר, טמפרטורת פני השטח ותכולת לחות הצמחייה משמשים כדי לדמות את טמפרטורת בהירות הקיטוב האופקי והאנכי של הפסים. L ו-S. כיול בוצע באמצעות תכולת מים נפחית ממוצעת של 0-12 ס"מ אדמה מארבעה סקרי שדה וחמש נקודות תכולת מים נפחיות ממוצעות נוספות שהתקבלו מחתכים של חמישה חיישני לחות קרקע שפורסמו באתר NEON KONA.

תכולת הלחות הנפחית של כל ליבת אדמה נקבעה במעבדה בשיטה התרמו-גרבימטרית

האלגוריתם המשמש הוא מודל זיהוי שינויים של TU-Wien, הוא משחזר את השינויים היחסיים בלחות הקרקע ולוקח בחשבון בעקיפין כיסוי קרקע וחספוס פני השטח (Barrett and Petropoulos 2012; Wagner וחב' (כולל ידע במרקם הקרקע וכיסוי הקרקע) ומדידות זוויתיות בפועל. אדמה יבשה ומים יכולים לקבוע ניגוד דיאלקטרי גדול, והפליטה של ​​הקרקע תלויה בתכולת הלחות (EO 2017).

כצפוי

הדיוק של השחזור יורד ככל שתכולת המים של הצמחייה גדלה, מה שמעיד על כך שהחיישן הופך פחות רגיש ללחות הקרקע ככל שתכולת המים בצמחייה עולה. ככל שעבודת השדה כיסתה טווח מוגבל של תנאי לחות קרקע ממוצעים בשטח, תכולת המים הנפחית בחמש נקודות זמן נוספות התווסף מסט קיים של חמישה חיישני פרופיל שהם חלק מאתר NEON KONA (איור 2, טבלה משלימה 1). מערכת ניטור יריעות הליתיום הצליחה לא o לספק ספירת נויטרונים כוזבת ותכולת מים נפחית עם גלאי נויטרונים של בורון טריפלואור, שנמצא בשימוש נרחב לניטור לחות הקרקע למטרות הידרולוגיות, סביבתיות וחקלאיות. בדצמבר 2012, נאס"א דיווחה כי קיוריוסיטי ביצעה את ניתוח הקרקע המעמיק הראשון שלה, וזיהתה נוכחות של מולקולות מים, גופרית וכלור באדמת מאדים.

ב-26 בספטמבר 2013

מדענים של נאס"א דיווחו שהרובר Curiosity זיהה כמויות גדולות של מים הקשורים כימית (1.5% עד 3% במשקל) בדגימות קרקע מאזור Rocknest של Aeolis Palus, Gale Crater. בנוסף, על פי מחקר הקשר בין דאוטריום למימן, נמצא כי רוב המים במכתש גייל במאדים אבדו בימי קדם, לפני שהמכתש יצר את קרקעית האגם; מאוחר יותר, כמות גדולה של מים המשיכה ללכת לאיבוד. מים נוזליים חולפים עשויים להתקיים על פני מאדים כיום, אך הם מוגבלים על ידי כמויות של מים מומסים באטמוספירה וסרטים דקים הידועים כסביבה קשה לכל החיים. עד לפני כ-3.8 מיליארד שנים, על מאדים עשויה להיות אטמוספירה צפופה יותר וטמפרטורת פני השטח גבוהה יותר [17] [18] [19] [20], מה שאיפשר לכמויות גדולות של מים נוזליים להגיע אל פני השטח, [21] [22]] [ 23] [24], עשוי לכלול אוקיינוס ​​גדול [25] [26] [27] [28], שעשוי לכסות שליש מכדור הארץ.

לפרטים מורחבים בנושא של חברה לאיתור נזילות באפשרותך לבקר באתר no-leak.co.il