בנייה קלה – שאלות פופולאריות

בנייה קלה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, שומעים לא מעט את צמד המילים "בנייה קלה" ולא בטוחים במה בדיוק מדובר. בדיוק בשביל זה, הכנו מדריך הכולל שאלות ותשובות לגבי שיטת הבנייה הקלה.
אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה…

שאלה מס' 1 – מה זה בנייה קלה?

בנייה קלה נקראת גם בנייה טרומית. היא שונה מהבנייה המסורתית. את חלקי המבנה בהם, קירות, גגות, צנרות וכו', מייצרים במפעל ולאחר מכן מרכיבים את כל המבנה באתר הבנייה.

שאלה מס' 2 – מה ניתן לבנות באמצעות שימוש בבנייה קלה?

כמעט הכל. אפשר להקים מבנים תעשייתיים, מבנים מסחריים, משרדים, מחסנים, תוספות בנייה, מבנים חד קומתיים פרטיים, מגדלים רבי קומות ועוד.

שאלה מס' 3 – כמה זמן אורכת בנייה של חדר מבנייה קלה?

אם מדובר על חדר בגודל ממוצע, ניתן לבנות אותו בין חצי יום ליום וחצי. הדבר כמובן תלוי במצב של השטח וגם בתנאי מזג האוויר.

שאלה מס' 4 – מהם היתרונות של השיטה?

לבנייה קלה, יש המון יתרונות. לדוגמה, קיצור זמני הבנייה, חיסכון כספי בהשוואה לבנייה סטנדרטית, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ועוד.

שאלה מס' 5 – האם יש חסרונות לשיטה?

שום דבר לא מושלם. לצד היתרונות, אפשר גם למצוא חסרונות. החיסרון הבולט הוא אורך החיים של המבנה. כלומר, המבנה יחזיק כמה עשורים בלבד. כאן נציין שמומלץ מאוד להיעזר בקבלן מנוסה המבצע עבודה איכותית ומקצועית וכך גם יהיה אפשר להאריך משמעותית את אורך החיים של המבנה. אגב, חיסרון נוסף קשור גם לנושא העיצוב, שכן יש קושי לעצב את המבנים שנבנו בשיטת הבנייה הקלה.

שאלה מס' 6 – מהו המחיר לבנייה קלה?

אם אתם רוצים לקבל הערכה כללית, דעו שהמחיר הוא 3000 עד 4000 שקלים למטר מרובע.
אם תהיו מעוניינים לקבל הצעת מחיר מפורטת ומדויקת יותר, נמליץ לכם לפנות לחברה מקצועית שמתמחה בבנייה קלה. קחו בחשבון שהמחירים גם יכולים להשתנות בהתאם לסוג המבנה, למיקום, לתכנון האדריכלי ועוד.

שאלה מס' 7 – איך בוחרים חברה לבנייה קלה?

בישראל, פועלות מספר חברות המספקות את השירות. אנו ממליצים לכם לבצע סקר שוק ולקרוא חוות דעת על החברות, לבדוק כמה ניסיון יש להן בתחום, לראות פרויקטים שבוצעו וכמובן לקבל הצעת מחיר מסודרת. יכול להיות מאוד שתגלו פערים במחירים בין חברה אחת לאחרת. אל תתפתו לבחור בחברה שהציעה לכם את המחיר הזול ביותר.

בחרו בחברה שיש עליה כמה שיותר המלצות וכמובן שיש לה תיק עבודות והכי חשוב- לקוחות מרוצים. אם אפשר, בקשו לדבר עם הלקוחות וכך תוכלו לשמוע ממקור ראשון על השירות של החברה, האם הצוות המקצועי עמד בלוחות הזמנים ובכלל תוכלו לשאול שאלות נוספות על כל התהליך.

שיהיה בהצלחה!