טיפול בנפיחות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

מנוחה, קרח, דחיסה והגבהה (RICE) הוא טיפול יעיל לנפיחות ודלקת מפרקים. הנפיחות הנגרמת מפציעה בברך עלולה להשפיע על טווח התנועה של המפרק ולהקשות על ההליכה. על מנת להפחית את הנפיחות יש לבצע טיפולי קור מספר פעמים ביום וללבוש תחבושות אלסטיות או פלטה. כדי להתמודד עם הנפיחות הנגרמת מפציעה בכף הרגל, ניתן להעלות את כף הרגל מעל גובה הלב, לבצע טיפול בקור ולהשתמש בתחבושת דחיסה או מערכת דחיסה אקטיבית כדי לסייע בהסרת עודפי נוזלים באזור. אם הנפיחות נגרמת מפציעה ברגל או בקרסול, אתה יכול להשתמש בשקית קרח או תחבושת.

טיפול זה עובד גם כאשר הנפיחות נגרמת מאלכוהול. שמירה על הרגליים במים קרים היא דרך נוספת להקל על נפיחות הנגרמת על ידי אלכוהול. הפעלת לחץ על הנגע עוזרת להפחית את הנפיחות על ידי הגבלת זרימת הדם ונוזלים אחרים.

במקרים אלו

השימוש בהתקני דחיסה פניאומטיים או גרבי דחיסה עשוי להועיל. בצקת היא נפיחות הנגרמת מהצטברות נוזלים ברקמות הגוף. בצקת, מצב שבו הצטברות נוזלים ברקמות הגוף, יכולה להיגרם על ידי סוגים מסוימים של כימותרפיה, סוגי סרטן מסוימים ומצבים שאינם קשורים לסרטן.

הרופא שלך עשוי לבצע מספר בדיקות

כדי לאבחן את הנפיחות והגורם לה. הרופא או האחות שלך יקבעו את הגורם לתסמינים שלך, ייעצו מה לעשות ועשויים לרשום תרופות. הרופא שלך יוכל להמליץ על תרופות, תרגילים או טיפולים שיעזרו להקל על הנפיחות.

אם הסיבה קשורה לתרופות, הפסקת הטיפול תוביל להיעלמות הגידול. אם הנפיחות והדלקת חמורות, הרופא שלך עשוי להמליץ על תרופות חזקות יותר. אם יש לך כאבי פרקים כמו גם נפיחות ודלקת, הספקים שלנו יכולים לתת לך המלצות טיפול אחרות.

פעילות גופנית ושינויים תזונתיים מסוימים יכולים לעזור אם נפיחות גורמת לנפיחות. שוחח עם הרופא שלך כדי לראות אם קיבלת מרשם משתנים עבור נפיחות או נפיחות.

בצקת

היא תוצאה של תנועה מוגברת של נוזלים ותאי דם לבנים באזור הפגוע. נפיחות יכולה להיגרם מהצטברות של נוזלי גוף, צמיחת רקמות או תנועות או מיקום חריגים של הרקמות. נפיחות יכולה להשפיע רק על אזור אחד או על אזורים גדולים בגוף, כמו נפיחות הנגרמת מתאונת דרכים. הנפיחות הנגרמת מטיפול רפואי יכולה להיות קשורה להליך או לחומר, כגון צבע, המשמש במהלך ההליך.

נפיחות יכולה להיגרם גם מבעיות הקשורות לחום, כגון נפיחות תרמית הנגרמת מעבודה או פעילות בסביבה חמה. נפיחות עלולה להיגרם גם מתנודות ברמות ההורמונים בגוף. למרות שאגירת נוזלים היא מצב פנימי, היא עלולה לגרום גם לבצקת חיצונית.

נפיחות בכל הגוף עשויה להיות סימן לבעיות הקשורות להריון הנקראות רעלת הריון

בצקת כרונית יכולה להיות גם תוצאה של מחלות בסיסיות, מאי ספיקת לב ועד בעיות בכליות. נפיחות יכולה להיגרם גם מטראומה או ניתוח ברגל, בקרסול או ברגל. נפיחות של ידיים ורגליים נגרמת בדרך כלל על ידי בלוטות לימפה פגומות, שהן רקמות המסייעות לסנן חיידקים ופסולת בגוף.

אם שתיית אלכוהול גורמת לנפיחות חוזרת ונשנית, זה יכול להיות סימן לרקמות הבסיסיות כמו הכליות, הכבד או הלב. למרות שהנפיחות נגרמת מאגירת נוזלים, שתיית מים יכולה להפחית את הנפיחות.

התרופות הנפוצות ביותר לנפיחות בקרסול הן משתנות

המונעות אגירת נוזלים עקב הטלת שתן תכופה. ניתן לטפל בנפיחות חמורה יותר באמצעות תרופות המסייעות לגוף להסיר עודפי נוזלים בצורת שתן (משתנים). הרופא שלך עשוי לבקש ממך לקחת חומר משתן (נקרא בדרך כלל "גלולת מים") כדי לעזור לגופך לשטוף עודפי נוזלים. התרופה תעזור להסיר עודפי נוזלים ומלח מהגוף.

הנעה ושימוש בשרירים בחלק הנפוח בגוף

במיוחד ברגליים, יכולים לסייע בהבאת עודפי נוזלים ללב. מאמן הכושר או הרופא שלך יכולים להראות לך כיצד לעטוף חלק מגופך כדי להפחית את הנפיחות. הרמה או מנוחה עם הפציעה מעל גובה הלב כדי לעודד את הגידול לחזור לגוף במקום להצטבר בגפיים שם קשה לברוח.

אם גידול גורם לנפיחות או אבצס

ייתכן שיהיה צורך בניתוח להסרתו. כאב ונפיחות יכולים למנוע מהספורטאי להשתמש בחלק פגוע, ולהגן עליו מפני פציעה נוספת. לפעמים הגוף מגזים והתגובה לנפיחות מוגזמת. ברוב המקרים, הנפיחות היא זמנית מסיבות קצרות טווח וחולפת מעצמה.

צורות מסוימות של נפיחות בקרסול דורשות טיפול רפואי מיידי ועשויות לדרוש טיפול רפואי

רוב האנשים מזהים את ההבדל בין נפיחות בקרסול עקב היותם על הרגליים כל היום לבין נפיחות עקב סיבות אחרות. השלב הראשון בטיפול בקרסוליים נפוחים הוא לקבוע את הגורם לנפיחות, שכן ישנם גורמים פוטנציאליים רבים לנפיחות ברגל התחתונה.

טיפול בסרטן, מחלת כליות ומחלות אחרות עלול לגרום לנפיחות בקרסול. בדיקות מיוחדות יותר, כגון טומוגרפיה ממוחשבת או MRI, יכולות גם לספק מידע על הגורם לנפיחות.

אם אחת מהגפיים שלך מושפעת מנפיחות

הרופא שלך עשוי להמליץ לך ללבוש גרבי לחץ, שרוולים או כפפות, שלרוב לובשים לאחר שהנפיחות שוככת, כדי למנוע נפיחות נוספת. שימוש בחלק גוף פצוע יכול לקדם נפיחות על ידי גירוי זרימת הדם וגירוי תאים פגומים.

אם נפיחות בקרסול היא תוצאה של מצב רפואי בסיסי, טיפול יעיל במצב יפחית את הנפיחות בקרסול. על ידי היפוך שינויים באורח החיים הגורמים לקרסוליים נפוחים, אתה יכול לשפר את הבריאות הכללית שלך ולהפחית קרסוליים נפוחים.

אם מתרחשת נפיחות עקב תרופות

הרופא שלך עשוי לשנות את המרשם שלך או לחפש תרופה חלופית שאינה גורמת לנפיחות. אנטיהיסטמינים ללא מרשם יכולים להפחית גירוד ונפיחות הנגרמות על ידי פריחה או כוורות. NSAIDs מקלים על כאבי פרקים ודלקות, אשר יכולים לסייע בהפחתת הנפיחות.

טיפול זה יעיל מאוד כאשר הנפיחות נגרמת על ידי הקרסול או הרגל

אתה יכול להרים את הרגליים בזמן ישיבה או שכיבה כדי להפחית את הנפיחות. בשכיבה, הרם את הקרסוליים מעל הלב והנח את הרגליים על כרית. כוח הכבידה וזרימת הדם יכולים להפחית נפיחות.

נפיחות קלה בדרך כלל חולפת מעצמה

במיוחד אם אתה עוזר על ידי הרמת האיבר הפגוע מעל רמת הלב. טיפול בסרטן וסרטן עלולים לגרום לנפיחות, שיכולה להיקרא גם בצקת או מיימת, בהתאם לאזור הנגוע. הצטברות נוזלים יכולה להתרחש מתחת לעור, בדרך כלל באזורים תלויים כגון הרגליים (בצקת היקפית או בקרסול), או שהיא יכולה להצטבר בריאות (בצקת ריאות).

לעוד פרטים מורחבים על טיפול בנפיחות ומיטל כדורי מטפלת בקליניקה יש לבדוק כאן: mkdiet.co.il