כל מה שצריך לדעת על הנגשה לילדים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

מהם הסוגים השונים של מוגבלויות?

נגישות היא המידה שבה מוצר, מכשיר או סביבה יכולים לשמש אנשים עם מוגבלויות. נגישות עוסקת בהפיכת דברים לשימושים עבור כולם.

ישנם סוגים רבים ושונים של מוגבלויות המשפיעות על ילדים. חלק מהלקויות הנפוצות הן ליקוי ראייה, ליקוי שמיעה וליקוי ניידות. ליקויים אלו עשויים להשפיע על יכולתו של ילד לבצע משימות כגון קריאה, כתיבה ותקשורת עם אחרים.

במאמר זה נדון בסוגים השונים של אתגרי הנגישות העומדים בפני ילדים עם מוגבלויות ומה אתה יכול לעשות כדי להנגיש עבורם את האתר שלך.

חלק זה יעסוק בסוגי הלקויות השונות שיכולות להיות לילדים ומהם הצרכים שלהם. כמו כן, נדון כיצד להנגיש את האתר שלך לאנשים עם מוגבלויות.

קיים מגוון רחב של מוגבלויות, אך ניתן לסווג אותן לשלוש קטגוריות עיקריות: פיזית, חושית וקוגניטיבית. מוגבלויות פיזיות הן כאלה המשפיעות על יכולת הגוף לנוע או לתפקד. מוגבלויות חושיות הן כאלה המשפיעות על יכולת הגוף לקבל מידע דרך ראייה, שמיעה, טעם, ריח או מגע. לקויות קוגניטיביות הן כאלה המשפיעות על מחשבותיו וכישורי הזיכרון של האדם.

מהי נגישות?

נגישות לילדים היא הרעיון לוודא שכל מה שהם מתקשרים איתו יהיה אינטואיטיבי וקל לשימוש ככל האפשר. זה כולל דברים כמו לוודא שהממשק מיועד לשימוש על ידי ילדים, שיהיה בו פחות עומס ויותר צבע, וגם להבטיח שהתוכן באתר מתאים לילדים.

מאמר זה ידון במשמעות של נגישות לילדים, למה זה חשוב, איך להנגיש אתר לילדים וכמה מהאתגרים של נגישות.

נגישות היא מדד למידת הנגישות של משהו לאדם שיש לו מוגבלות.

נגישות לילדים היא נושא חשוב מכיוון שילדים עם מוגבלות אינם מסוגלים להשתתף באופן מלא בחברה. בארה"ב, לכאחד מכל חמישה ילדים יש צורה כלשהי של מוגבלות ולכשני שלישים מהילדים הללו יש הורים עם מוגבלויות.

ילדים עם מוגבלות מתקשים לעיתים קרובות בגישה לפעילויות חינוך ומשחק, כמו גם בגישה למרחבים ציבוריים או מבנים, מה שעלול להוביל להדרה מהחברה.

שינויים בחוק משנת 2008 הנוגעים למוגבלות וחינוך לילדים עם מוגבלות

החוק משנת 2008 המתייחס לנכויות וחינוך לילדים עם מוגבלות הוא חוק פדרלי המחייב כי לכל הילדים עם מוגבלויות תהיה גישה לאותן הזדמנויות חינוכיות כמו בני גילם. הוא מספק גם שירותי התערבות מוקדמת לתינוקות ופעוטות.
כדי לראות מידע בנושא של הנגשה לילדים וכל מה שצריך לדעת על הנגשה לילדים נא לגשת לאתר hangasha.co.il

החוק הוא מנדט המחייב את כל הילדים עם המוגבלות להתחנך באותה סביבה כמו בני גילם כדי שיוכלו לקבל הזדמנויות שוות בחיים. החוק מספק גם שירותי התערבות מוקדמת לתינוקות ופעוטות שמראים סימנים כלשהם לעיכוב התפתחותי או למצבים אחרים הקשורים למוגבלות.

חוק החינוך ליחידים עם מוגבלות (IDEA) הוא חוק פדרלי המבטיח לכל הילדים עם מוגבלויות את הזכות לחינוך ציבורי מתאים בחינם. התיקונים ל-IDEA מ-2008 מחייבים לספק לכל ילד גישה לחינוך בסביבה הכי פחות מגבילה, כלומר אין להכניס ילדים לבתי ספר או תוכניות מיוחדות רק בגלל מוגבלות.

התיקונים של 2008 גם דרשו מהמדינות לספק להורים מידע נוסף על בית הספר של ילדם, כולל עד כמה הוא עומד בדרישות IDEA.

מסקנה: מדוע כדאי לנו לדאוג לעיצוב נגיש ושיטות למידה כוללניות?

העולם משתנה. אוכלוסיית הילדים עם מוגבלות הולכת וגדלה. משמעות הדבר היא שעתיד החינוך יצטרך להיות מכיל ונגיש עבור כל הלומדים.

מאמר זה דן בחשיבות הנגישות בבתי הספר וכיצד היא יכולה לשנות את חווית הלמידה עבור כולם. כמו כן, הוא נוגע ביתרונות של שיטות למידה כוללניות שהן יעילות יותר משיטות הוראה מסורתיות לכל התלמידים, ללא קשר לגילם או לרמת יכולתם.

עיצוב כולל אינו רק לוודא שכולם יוכלו להשתמש במוצר שלכם. זה גם על יצירת חוויה טובה יותר לכולם. חשוב לחשוב על האנשים שישתמשו במוצרים שלך וכיצד הם יתקשרו איתם.

ככל שתיצור עיצוב כוללני יותר, בהכרח תיצור מוצרים נגישים יותר לילדים. על ידי שילוב ילדים בתהליך העיצוב, אתה נותן להם קול והזדמנות לדבר על מה שהם צריכים מכלי הלמידה והסביבות שלהם.