כל מה שצריך לדעת על ירושות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

אם אתה לא רוצה שזה יקרה לך, המשך לקרוא כדי לקבל את חמשת הטיפים שאנו חולקים כדי להפיק את המרב מהירושה או רוח גבית. מי שיודע מה עלול להביא ירושה או רוח גבית, מתכננים מראש. לפני השימוש בו לקניית מכונית ספורט חדשה או בית נופש חדש, חשבו כיצד תוכלו להפיק את המרב מהמורשת שלכם. לאחר שתגלו שקיבלתם כסף מהעיזבון שלכם, תוכלו מיד לחשוב כיצד להשתמש בו.

כאשר אתה חושב על מה לעשות עם העיזבון שלך

אתה יכול לשים את כל הכספים שלך לתוך חשבון חיסכון עם תשואה גבוהה או תעודת הפקדה. במילים אחרות, שימוש בעיזבון שלך כדי לשלם חובות, בניית קרן חירום והשקעה עשוי להיות דרך הפעולה הטובה ביותר שלך.

עם זאת

למי שנוטה להוציא כסף, זו יכולה להיות דרך טובה להקשות על הוצאת ירושה גדולה מהר מדי. אם בסופו של דבר תחלק יותר מדי, היורשים שלך יכולים להשתמש בכסף שהם יורשים כדי לשלם עבור הוצאות סוף החיים שלך. אם קיבלת בירושה תוכנית פרישה דחיית מס, כגון IRA מסורתית, תצטרך לשלם מסים על הכסף. כל שאר המוטבים המעוניינים לדחות מסים על כסף חייבים להעביר את הכספים לחשבון נפרד המכונה IRA מדור קודם.

אם יורש חשבון פרישה

תצטרך לשלם מס הכנסה על חלוקות. אתה עלול לעמוד בפני חבות מס גדולה אם אתה יורש IRA מסורתי עם יתרה גדולה. ככלל, אינך חייב לשלם מסים על כסף שעבר בירושה, אך לנכסים אחרים שעברו בירושה, כגון ניירות ערך, חשבונות פרישה או נדל"ן, עשויות להיות השלכות מס. אם קיבלת בירושה מניות, מקרקעין או פריטים אחרים בעלי ערך עבורך, ייתכן שתצטרך לשלם מס רווחי הון לאחר מכירת המניות.

הסכום שתשלמו במס רווחי הון תלוי במידה רבה בסכום הרווח שתשיג באמצעות הערך בזמן הירושה כבסיס העלות שלך

אם המוטב יחליט למכור את העיזבון, כל מס רווחי הון יחושב לפי תאריכי פטירה אלו. ניתן לגבות מס עיזבון מעיזבון המנוח, אך זה קורה לפני שמקבלים חלק בעיזבון. כמוטב, אינך צריך לשלם מיסי הכנסה או עיזבון פדרליים על הירושה שלך.

כסף בירושה אינו ממוסה כהכנסה

אבל אתה עשוי להיות כפוף למסים פדרליים או ממלכתיים על הירושה או העיזבון שלך אם תחרוג מספים מסוימים. בדרך כלל, עיזבון עצמו אינו נחשב להכנסה, כך שאינך צריך לדווח על העיזבון שלך בהחזר מס ההכנסה של המדינה או הפדרלי. מס עיזבון הוא מס ממשלתי המשולם כאשר כסף או רכוש מתקבלים מעיזבון של נפטר.

נכון לשנת 2019

רק שש מדינות בארה"ב גובה את המס הזה, לפי Turbotax, אז למרות שזה די נדיר, אתה צריך לדעת אם זה חל עליך ועל הכסף שיש לך בדרך. המס היחיד שאולי תצטרך לשלם רק כדי לרשת כסף הוא מס הירושה בכל המדינה, אבל הוא קיים רק בכמה מדינות.

אלא אם כן אתה יורש כמות גדולה של כסף, כנראה שלא תצטרך לדאוג לגבי מס רכוש פדרלי. לעתים רחוקות מישהו מקבל ירושה מספיק גדולה כדי להיות כפוף למס ירושה פדרלי.

אלא אם כן ההורים שלך היו עשירים להפליא

לא תצטרך לדאוג לגבי מס רכוש פדרלי, אבל זה לא אומר שדוד סם לא מעוניין בירושה שלך. בדרך כלל, לילדים ולנכדים אין את הזכות החוקית לרשת את רכושו של הורה או סבא או סבא שנפטר. בנוסף, לרוב אין לבני זוג לשעבר את הזכות החוקית לרשת את רכושם של בני זוג לשעבר שנפטרו.

כאשר מישהו נפטר ואין בן זוג בחיים, הניצולים מקבלים ירושה בירושה. זכויות הירושה קובעות למי יש את הזכות החוקית לתבוע את רכושך לאחר מותך. הירושה מועברת לזכאי (הנזכר בצוואה) או ליורש, אשר עשוי להיות ילד או בן זוג בחיים.

על המוציא לפועל או הנאמן היורש להגיש גם את כל החזרי המס הפדרליים והמדינה הנדרשים

החזרי מס עיזבון, החזרי מס סופיים של מורשה והחזרי מס רכוש או נאמנות. אנשים אלה חייבים לעבור מספר שלבים לפני שניתן יהיה לסגור את הנכס או הנאמנות או את הנאמנות, מהערכת שווי הנכסים ועד לתשלום מסים. כאשר נכסים חייבים במסי ירושה, הם בדרך כלל לא יכולים להיסגר עד שהם מקבלים אישור בכתב מ-IRS או מרשות המסים של המדינה.

נכסים עשויים להיות חייבים גם במס ירושה וגם במס ירושה

אף אחד מהם או רק אחד מהם. ירושה עשויה להיות כפופה למס ירושה פדרלי או ממלכתי, הידוע גם כמס מוות או ירושה, והכנסה מירושה עשויה להיות כפופה למס הכנסה. הערך הכולל של הנכסים של המוריש קובע גם אם הם יהיו כפופים למסי רכוש ממלכתיים ו/או פדרליים לאחר ניכוי החובות של המוריש, מתנות מסוימות כגון אלו שניתנו לבני זוג או ארגוני צדקה והוצאות ניהול רכוש.

אם אתה יורש מניות

קרנות נאמנות או השקעות אחרות בחשבון חייב במס, תוכל לנצל זיכוי מס נדיב הנקרא העלאת בסיס. מקרה מיוחד אך נפוץ הוא ירושה של כספים מחשבון פטור ממס כגון IRA. לדוגמה, אם אתה מקבל העברה גדולה של נכסים, אתה יכול לשקול סוג של נאמנות, בדרך כלל שהוקם על ידי עורך דין לתכנון עיזבון, כדי להגן על הנכסים שלך ולספק מוטבים, שעשויים לכלול בני משפחה או ארגון צדקה.

אם אתה מקבל ירושה, הקפד לקרוא את האותיות הקטנות. אם יורש בית בתשלום ותבחר לגור בו, לא תקבל משכנתא.

למידע נוסף על עורך דין ירושה וכל מה שצריך לדעת על ירושות נא לבקר ב- aloneldar.co.il