מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים?

אדריכל למעצב פנים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

קל ללכת לאיבוד בעולם הבנייה והשיפוצים. יש כל מיני שאלות וסוגיות רבות שמרבית האנשים שלא מגיעים מהתחום, לא ממש מבינים. לדוגמה, אחת השאלות הפופולאריות היא מה ההבדל בין מעצב פנים לאדריכל פנים ואיך קשור לכל זה מהנדס בניין. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאת הכתבה ולקבל את התשובה לשאלה הזאת ולשאלות נוספות.
הכתבה נעשה בשיתוף עם שירי פרץ משרד אדריכלים.

מיהו אדריכל?

אדריכלות ועיצוב פנים הם שני מקצועות שונים. אדריכל נקרא גם ארכיטקט. עליו להשלים בהצלחה מסלול לימודים של 5 שנים, לעבור תקופת התמחות ולאחר מכן לעבור בהצלחה את מבחן ההסמכה. כמו כן, עליו גם להיות רשום בפנקס האדריכלים והמהנדסים. במסגרת הלימודים, נלמדים תחומים כמו, תכנון, חשמל, אינסטלציה, הנדסה, עיצוב ועוד.

מהן סמכויות האדריכל?

האדריכל יכול לנהל את תהליך הבנייה כולו וכמובן יכול גם לתכנן בתים ומבנים שונים.
האדריכל יכול לבחור את סוג ההתמחות. לדוגמה, בניין, נוף, תכנון ערים, תכנון כבישים וכו'.

מעצב פנים

הוא מתמחה בכל הקשור לעיצוב הפנים של המבנה. לדוגמה, עיצוב של בית, עיצוב משרד ועוד. במידה ואתם רוצים בית מעוצב וגם עדכני, עליכם להיעזר בשירותיו של מעצב פנים מומלץ ומוכשר.

מסלול ההסמכה של מעצב פנים

תחום עיצוב הפנים נלמד במסגרת קורס או במסגרת תואר ראשון. מדובר על תואר שמצריך חשיבה מחוץ לקופסה וכמובן גם הפגנת יצירתיות. מעצב פנים מוכשר הוא כזה שיודע לשלב גם את החלק האומנותי שיש בו וגם את החלק הרציונלי וכל זאת בצורה הטובה והיעילה ביותר.

מהן הסמכויות של מעצב הפנים?

במסגרת תפקידו, הוא אחראי על ניהול שיפוץ יסודי וכמו כן גם אחראי על העיצוב הסופי.
כלומר, הוא יבחר את חומרי הגלם וגם ינהל את בעלי המקצוע השותפים לפרויקט.
לאדריכל יהיה יותר ידע בכל הקשור לתהליך התכנון והבנייה ולמעצב הפנים יהיה יותר ידע בכל הקשור לעיצוב הפנים של המבנה.

מהנדס בניין

כל מי שהשלים תואר הנקרא הנדסת מבנים והינו מהנדס בניין, יכול לתכנן מבנים בסדרי גודל שונים. מדובר על מחקר וגם על תכנון של יסודות המבנה ותכנון הבנייה והחומרים. כמו כן, במסגרת תפקידו של מהנדס הבניין, הוא יהיה אחראי על תכניות הבניין ויפקח על עמידה בהן.

אז מה כדאי לבחור?

אין תשובה חד משמעית. כל בעלי התפקידים שתוארו לעיל, יהיו מצוינים לטובת הפרויקט שלשמו הם נשכרים. אם מדובר על עיצוב פנים של הבית, יש לבחור במעצב פנים. אם מדובר על תכנון בית חדש, יש לבחור באדריכל. העדיפות היא להעסיק את האדם המתאים ביותר לפרויקט וכך גם לחסוך עלויות. לדוגמה, אם אתם צריכים לבצע שיפוץ בבית, למה לכם לבחור באדריכל? תוכלו לבחור במעצב פנים ולקבל תמורה טובה בפחות כסף. מנגד, אם אתם צריכים אדריכל לניהול ותכנון של בית חדש, תוכלו לבחור באדריכל שיש לו נגיעה גם בתחום עיצוב הפנים.