מה התפקיד של קבלן מפתח לאורך תהליך הבניה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

הבנת התפקידים והאחריות של הקבלן חשובה מאוד לפני תחילת כל פרויקט או כניסה לענף הבנייה. אחריות קבלן הבניין היא לבצע את העבודות הדרושות להשלמת הפרויקט. התפקידים והאחריות של הקבלנים מופיעים בהיבטים שונים של הפרויקט כגון תכנון, ניהול, ניטור, בטיחות באתר ונושאים משפטיים.

לפיכך

ברור שהגדרת התפקידים והאחריות הספציפיים של קבלן יכולה להיות קשה יותר ממה שהיא עשויה להיראות בשל השירותים הרב-תכליתיים שהם מספקים במהלך פרויקט בנייה. הגדרת התפקיד הספציפי והמדויק של הקבלן הכללי עשויה להיות שנויה במחלוקת מכיוון שהיא מספקת שירותים צולבים שיכולים להשתנות לפי פרויקט, חוזה והיקף העבודה. קבלנים כלליים ומנהלי בנייה שונים זה מזה במבנה הארגוני שלהם, בקשרים העסקיים עם הבעלים ובנקודות הכניסה לפרויקט.

אלו הם אוהדים

מנהלי פרויקטים, רואי חשבון או אנשי מקצוע אחראיים אחרים שנכנסים לפעולה לפני, במהלך ואחרי הפרויקט. מנהל בנייה מועסק לרוב בשלב התכנון על מנת שיוכל לסייע לצוות לפתח את הפרויקט על סמך ניסיונו הרב. במהלך תהליך התכנון, על מנהלי הבנייה להחליט באילו חומרים להשתמש, כיצד לתזמן כוח אדם ולפתח לוח זמנים לפרויקט.

בשלב הטרום בנייה, אדריכל הפרויקט מתחיל בתיעוד הבנייה, הממיר את התכנון הראשוני למסמכי חוזה שיוגשו להיתר בנייה וימסרו לקבלן כדי לקבוע מה נבנה. תכנון ופיתוח, המכונה לעתים הקונספט העיצובי, הוא תחילתו של תהליך הבנייה.

חלקים מהתכנון והפיתוח כוללים מציאת נדל"ן לבנייה

תכנון קונספטואלי מקדים, ובחירת אדריכל וקבלן כללי אפשרי. עם סיום ההצעה ונבחר קבלן לביצוע העבודה, מתחיל השלב הבא של פרויקט הבנייה, פרויקט הבנייה. לאחר שאדריכלי הפרויקט השלימו שרטוטי בנייה, הם בדרך כלל מסופקים לרשימה נבחרת מראש של קבלנים כלליים עבור הצעותיהם, מה שמביא בדרך כלל לחוזה כללי.

אלו הם המפרטים והאיורים הסופיים של הפרויקט שהקבלן ישתמש לבנייתו

והקבלן יוסיף להצעתם. חומרי הגשת הצעות כאלה הם אוספי מידע הנקראים מסמכי קבלן (לעיתים מסמכי בנייה או שרטוטי חנויות) המספקים לקבלנים ולחברות בנייה את המידע הדרוש להם כדי להציע הצעות בפרויקטים. מסמכי חוזה, לרבות שרטוטים, מפרטים, הזמנות שינויים ובקשות למידע (RFIs), ודוחות התקדמות, מהווים את הבסיס לכל תקשורת הבנייה. הם משקפים את כל השינויים שבוצעו בשרטוטי העבודה במהלך הבנייה ומראים את הגודל, הגיאומטריה והמיקום של כל האלמנטים הכלולים בחוזה.

מבחירת האתר ועד לבדיקה סופית (וכל אלפי השיחות עם קבלנים ובעלי עניין ביניהם)

תהליך הבנייה כרוך בהרבה יותר משלב הבנייה עצמו. לפני כל התחלת בנייה, מנהל הפרויקט, צוות התכנון והמהנדסים כבר השקיעו מאמצים רבים כדי שהפרויקט יצליח. אחרונים חביבים ברשימה שלנו נמצאים קבלני התכנון והבנייה, אשר מתכננים תחילה את הפרויקט ולאחר מכן דואגים לפיתוחו, תוך טיפול בחלקים רבים באתר.
עבור מידע אודות קבלן מפתח באפשרותך לבקר באתר mesinger.co.il

הקבלן גם ממנה קבלן משנה בעל ידע מיוחד לביצוע חלקים מסוימים בפרויקט שלא ניתן לבצע על ידי הקבלן

מספר קבלני משנה מיוחדים מוקצים למתקן לביצוע עבודה ספציפית. הקבלן הכללי מפקח ומנהל עבור הלקוח את בניית הבניין על פי פרויקטים של האדריכל והמהנדסים. כמקובל ומקובל, אדריכל הפרויקט יבצע שירותי ניהול בנייה לאחר הפרויקט (ממינימום למתקדמים, בהתאם לתנאי ההתקשרות בין אדריכל הפרויקט למזמין) ובמקרים רבים יבצע את תפקידי המשרד. לָקוּחַ. נציג בשלב הבנייה.

שירותי מנהל הבנייה הניתנים במהלך התכנון מכוונים לשימור הצוות המקצועי כולו

שימור הקבלן הכללי, פיתוח תקציב הפרויקט הכולל ותכנון אב, ניהול סיכונים, חוזים וביטוחים ופעילויות ארגוניות נוספות של הפרויקט. החל מניהול חוזי בנייה וניהול תקציבים ותכניות ועד לאימות ביצועי קבלנים ואישור בקשות תשלום, פיקוח על מנהלי הבנייה בשלב הבנייה חיוני לשמירה על הפעלת הפרויקט. מכיוון שרוב פרויקטי הבנייה כוללים תיאום ופיקוח על פעילויות בנייה מרובות, מקובל (רוב צורות החוזים הנדרשות) להחזיק במקום צוות מיומן אחד או יותר בכל עת, מפקח שיבצע תפקיד זה, ולפעול בתור הקבלן הכללי. קשר עם אדריכל הפרויקט. ובעלים.

המשימה של הקבלנים

היא לשמור על תיאום ועקביות בין כל החלקים הללו ועבודתם בפרויקט. לא תמיד לקבלנים יש את הכישורים או ההתמחויות הדרושים לביצוע כל עבודות הבנייה בעצמם. יזמים יכולים להיות רק בעלי פרויקט או גם בעלים וגם קבלנים של פרויקט פיתוח.

בעבודה עם הבעלים וצוות התכנון לפני תחילת הבנייה הרשמית

CM מייעצת לגבי עלות, כדאיות, לוחות זמנים וכו'. ככל שהפרויקט מתקדם בשלב הבנייה, CM מפקחת על קבלנים מסחריים ומפקחת על תהליך הבנייה, סיוע לבעלים בהשלמה. השירותים של מנהלי הבנייה במהלך התכנון יכללו ניהול פרויקטים במקום, פיקוח על בקרת איכות, מעקב אחר תוכנית הבטיחות של הקבלן, הבטחת עמידה במפרטים של הקבלן, ניהול משא ומתן על היתרים, בדיקות טכניות, ובדיקה וניטור RFIs ופניות כדי לוודא שהם פועלים. מַסלוּל. לפי התוכנית.