מה זה ניכיון שיקים?

ניכיון שיקים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

מדובר על אחד מכלי האשראי הפופולאריים ביותר בקרב המגזר העסקי בארץ. כאשר מבוצעת פעולה של ניכיון שיקים, בעל העסק נותן את השיקים הדחויים ומקבל במקומם כסף מזומן וכל זאת בניכוי עמלה של אחוזים בודדים. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאת הכתבה ולהבין קצת יותר טוב למי השירות מיועד ומומלץ, איך הוא מבוצע ומהם היתרונות.

הכתבה בשיתוף עם בית מאור חברת ניכיון שיקים.

ניכיון שיקים – למי מיועד השירות?

השירות מיועד לא רק לבעלי עסקים אלא גם לאנשים פרטים. מה שכן, מי שבעיקר צורך את השירות הם בעלי עסקים ומדוע? כי הם צריכים תזרים מזומנים שוטף וזאת על מנת שיאפשרו לעסק שלהם לשגשג מבחינה פיננסית וגם על מנת שיוכלו לרכוש במקביל סחורות ולשלם את התשלומים לספקים וגם לעובדים. באמצעות שימוש בשירות ניכיון שיקים, כל עסק יכול להנות מתזרים מזומנים וזאת מבלי להיכנס לחובות או יותר מזה, מבלי הצורך לפרוע בטחונות בנקאיים.

האם שירות ניכיון שיקים מפוקח על ידי בנק ישראל?

השירות ניתן על ידי הבנקים בישראל. על פי ההערכות, הם מחזיקים במעל 70 אחוזים מהענף. האחוזים הנותרים מתחלקים בין חברות ניכיון שיקים, חברות למימון חוץ בנקאית, חברות לביטוח וחלפנים. מי שמפקח על כל אלה הוא משרד האוצר. כמו כן, נדרש אישור ממשלתי על מנת שיוכלו להציע את השירות.

איך מבוצע ניכיון שיקים?

ההליך הוא פשוט. הוא מבוצע בין בעל העסק שמעוניין למסור את השיקים הדחויים לבין חברת הניכיון. בעל העסק משלם עמלה מסוימת שנקבעת מראש. על בעל העסק להציג ערבויות, ביטחונות לשיקים וכמו כן עליו גם להוכיח שמי שחתום על השיקים אינו בעל עבר פלילי. השיקים צריכים להיות סחירים וזאת על מנת שחברת הניכיון תוכל לעשות בהם שימוש לאחר הליך הפירעון.

מהם היתרונות בשירות ניכיון שיקים?

לשירות יש לא מעט יתרונות. להלן חלק מהם:

  • השירות משפר משמעותית ומיידית את תזרים המזומנים של העסק.
  • המזומן מועבר ישירות לחשבון העסק.
  • בעל העסק זוכה באשראי חוץ בנקאי כנגד השיקים הדחויים שמסר וכל זאת ללא פערי בטחונות כפי שנהוג בבנקים.
  • שיעורי הריביות הם נוחים יחסית ואפילו נמוכים מערוצי מימון אחרים שקיימים בשוק.
  • השירות הוא מקצועי, מהיר ואישי. כמו כן, יש שמירה על סודיות מלאה (אף אחד לא יכול לדעת אם בעל העסק משתמש בשירות או לא).

שורה תחתונה

כל עוד אין שום צפוי מטעם משרד האוצר לאסור על שימוש בשיקים דחויים, מומלץ להשתמש בשירות ניכיון שיקים וזאת על מנת לשמור על תזרים מזומנים תקין בעסק. לפני שמשתמשים בשירות, יש לקרוא המלצות על חברות המספקות את השירות וכמו כן יש גם להתייעץ עם רואה חשבון ולהבין מהן האפשרויות לניכוי השיקים בעלות שתהיה סבירה וגם בסיכון נמוך.
שיהיה בהצלחה!