משכנתא לדירה שניה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

כמובן שלא כל דירות הנופש יקרות, אבל גם עם בית שני זול יחסית, עליכם לוודא שהתקציב שלכם יכול לכסות את קרן המשכנתא החודשית ותשלומי הריבית הנוספים, ארנונה, ביטוח דירה וכל עמלות של בעל דירה. נקודות מפתח כאשר שוקלים לקנות בית שני, ודא שיש לך את הכסף לא רק לשלם את המשכנתא החודשית ואת תשלומי הריבית שלך, אלא גם לתשלום ארנונה, ביטוח רכוש, שירותים ומגוון מסים אחרים. חשוב ביותר לתקצב שני תשלומי משכנתא, אלא אם כן בבעלותך הבית הראשי שלך פנוי ולא מאוכלס. אתה לא רוצה לשים את עצמך במצב מסוכן של צורך להטוט עם משכנתא.

רוכשי בתים עשויים להתמודד עם תשלומים גבוהים יותר

שיעורי משכנתא גבוהים יותר ותעריפי ביטוח בעלי בתים גבוהים יותר בעת רכישת נכס שני. למשכנתאות לבית שני יש בדרך כלל דרישות מקדמה גבוהות יותר, ריביות גבוהות יותר וכללי הלוואות מחמירים יותר. בקיצור, משכנתא לבית שנייה מסוכנת יותר מכיוון שבעלי בתים עשויים להיות מוכנים יותר לפרע את המשכנתא לבית השני שלהם (ולא את מקום המגורים העיקרי שלהם) לנוכח מצוקה כלכלית. גם בתים שניים וגם להשקעות בנדל"ן יש שיעורי ריבית גבוהים יותר מאשר מגורים ראשוניים דומים; המלווים בדרך כלל רואים את זה פחות מסוכן להלוות כסף למישהו כמקום המגורים העיקרי שלהם, מכיוון שהם נוטים פחות להמשיך כאשר תנאי החיים שלהם מוטל על כף המאזניים.

המלווים מאמינים שקונים נוטים פחות לסרב להלוואות לנכסים להשקעה שלהם אם הם כבר השקיעו יותר מכספם בבתים אלה

מכיוון שמלווים גובים ריבית גבוהה יותר עבור השקעות נדל"ן, חלק מהלווים עלולים להתפתות לרמות את ספקי המשכנתאות שלהם בטענה שהשקעות הנדל"ן שלהם הן למעשה הבית השני שלהם. מכיוון שקונים לא מתגוררים בבתים האלה, המלווים מאמינים שהם עשויים להיות נוטים יותר לוותר עליהם – ועל תשלומי המשכנתא שלהם – אם הם ייכשלו כלכלית. לווים עם אשראי טוב יכולים בדרך כלל ללוות עד 80% מהערך הנוכחי של ביתם.

בהתאם לתעריפי השכירות הנוכחיים

ייתכן שתוכל לשלם את המשכנתא החודשית במלואה מהתמורה. מקדמה גדולה יותר של 25% או יותר יכולה לעזור לך לקבל ריבית נמוכה יותר. כמו בית המגורים הראשי שלך, רכישת בית שני דורשת מקדמה ומשכנתא (בתוספת ריבית, כמובן) – אלא אם כן אתה מתכנן לשלם במזומן.

אם אתם מחפשים לרכוש בית נופש משפחתי

סביר להניח שתצטרכו לקחת משכנתא על הנכס. זכרו שהצעת בית אינה זהה לקבלת משכנתא. אם אתה לוקח הלוואת משכנתא עבור הבית השני שלך, עליך להיות מודע לכך שהריביות ותקני הזכאות גבוהים יותר מאשר עבור בית המגורים הראשי שלך. כדי לקבל הלוואת דירת נופש, היה מוכן לשלם יותר מראש ולהוכיח שיש לך ציון אשראי גבוה יותר ויחס חוב להכנסה טוב יותר ממה שהיית צריך בעת הגשת בקשה למשכנתא.
לעוד פרטים מורחבים אודות משכנתא לדירה שניה מומלץ לבדוק כאן: icon-m.co.il

סביר להניח שתצטרכו להשתמש בשירותיו של מלווה מסורתי

שכן תוכניות משכנתא בגיבוי ממשלתי קפדניות יחסית בכל הנוגע לבתי נופש ונכסים להשקעה. כדי להפוך את רכישת הבית למשתלמת יותר, התקשר לפחות לשלושה מלווי משכנתאות לקבלת שיעורי ריבית. מומחי ההלוואות של Blue Spot Home Loans יכולים לייעץ לרוכשי דירה ראשונה, לספק מידע על שיעורי משכנתא נמוכים יותר, משכנתאות בריבית קבועה ולחשב עלויות סגירה צפויות. אם אתה שוקל לקנות בית שני, Credible יכולה לעזור לך להשוות בין שיעורי משכנתא ממספר מלווים – תוכל לצפות בתעריפים ראשוניים מהמלווים השותפים שלנו תוך דקות.

כך

אתה מוודא שאתה מקבל את סוג ההלוואה המתאים לסוג הנכס שאתה מתכוון לרכוש. כדי לקבוע אם אתה זכאי להלוואה, המלווה שלך עשוי להזדקק למידע על היסטוריית ההשכרה של הנכס. על מנת להיות זכאי למשכנתא עבור הבית השני שלך, המלווים ירצו לוודא שיש לך מספיק הכנסה כדי לכסות את תשלומי הבית השני שלך ואת החשבונות הקיימים עבור הבית הראשי שלך.

כל הלווים חייבים להיות בעלי רישומים מלאים של ההכנסות והנכסים שלהם

כדי לזכות למשכנתא שנייה, שכן המלווים צריכים לראות עתודות מזומנים גדולות כדי להבטיח שיש להם את המשאבים לעבד תשלומים על שני בתים. מלווים רבים מצפים שיהיו לך לפחות 6 חודשים של תשלומי משכנתא בחשבון צ'קים, חיסכון או תיווך השקעות המכסה את הבית הראשי והמשני שלך. ראשית, תחילה עליך לוודא שאתה יכול להרשות לעצמך משכנתא שנייה.

שים לב שקבלת משכנתא שנייה עשויה לדרוש מימון מחדש של המשכנתא הראשונה שלך

כדי להפחית את התשלומים החודשיים על הבית הראשון שלך. אם לבית הראשי שלך יש מספיק הון עצמי, אתה יכול להגיש בקשה למסגרת אשראי ולהשתמש בכספים כדי לבצע מקדמה על הבית השני שלך. לדוגמה, אם אתה חייב משכנתא של $100,000 והבית שלך שווה $500,000, אתה יכול להשתמש במימון מחדש במזומן כדי לשכור עבור $300,000 ולקנות בית אחר. מצד שני, אם אתם רוצים לגור בבית במהלך הקיץ אך מתכננים להשכיר אותו לפני סוף השנה, הלוואה להשקעה בנדל"ן עשויה להתאים.

אם אתם מתכננים לשכור בית במשרה מלאה

הדבר נחשב להשקעה בנדל"ן, לא כבית שני, ויחולו ריביות גבוהות יותר ודרישות הלוואה אחרות. גם אם אתם מתכננים לייצר הכנסה משכירות, עליכם להיות בטוחים שמדובר ברכישה שתוכלו לעמוד בה, במיוחד אם היא תעמוד ריקה למספר חודשים. אם לא תשלם את המקדמה המתאימה, תצטרך לשלם דמי ביטוח למשכנתא פרטיים עד שיהיה לך מספיק הון עצמי לבית.

לדוגמה

אם יש לך כבר משכנתא של 750,000 דולר ואתה לוקח הלוואה עבור בית נופש, לא תוכל לנכות ריבית על המשכנתא השנייה שלך. אך ניתן גם לנצל את הטבות המס, כמו ניכוי ריבית המשכנתא וניכוי תיקון הבית. בית שני מציע את אותן הטבות מס כמו בית מגורים ראשוני, לרבות ריבית משכנתא הניתנת בניכוי, ארנונה ודמי ביטוח משכנתא. בעוד שלא ניתן להשתמש בהכנסה מדמי שכירות לקבלת הלוואה, פאני מיי אומרת כעת שמלווים יכולים להתייחס לנכס כאל "בית שני" ולא כאל "נכס להשקעה", גם אם משתלטים על ההכנסה מהשכרה.

זה לא חוקי להטעות את המלווה שהנכס השני שלך ישמש להכנסה

שקר נפוץ שבעלי בתים אומרים למלווי המשכנתאות הוא שהם מסווגים את הרכישה שלהם כבית שני, כאשר למעשה הם מתכוונים להשתמש בו בעיקר להכנסה משכירות. זה יכול להפר את תנאי המשכנתא שלך מכיוון שאתה משתמש בנכס כהשקעה ולא כבית שני אמיתי, מה שמגיע עם סיכון רב עבור המלווה. כמו כן, חשוב להבין את השלכות המס של השכרת נכס ישן במקום שני בתים איתך ועם משפחתך בתור התושבים העיקריים הרשומים עבור שניהם.