סטון טאון זנזיבר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

כשמטפסים לראש הבניין הזה, תמצאו את עצמכם בנקודה הגבוהה ביותר של סטון טאון. ממוקם במרכז העיר, זה בהחלט שווה ביקור. הוא קרוב למבצר הערבי העתיק, וחוץ מזה, הקשר שלו עם העבר של האי מעניין מאוד. הוא הוקם לפני 1,000 שנים לפחות והוא עדיין מרכז תוסס היום. הארכיטקטורה שלו משלבת אלמנטים והשפעות רבות ושונות מערב, פרס, הודו, אירופה ומדינות נוספות.

זנזיבר הייתה פעם מרכז סחר העבדים והשנהב במזרח אפריקה

בימי הזוהר של המאות ה-18 וה-19, כ-45,000 עבדים שנעצרו ביבשת אפריקה נשלחו מזנזיבר לברזיל, הודו ומדינות ערב. עבדים נקנו ונמכרו כאן, וסודאן העביר לפחות 50,000 עבדים דרך זנזיבר מדי שנה. בדרך מארושה ל-Es Salaam, עברנו ב-Bagamoyo, תחנה חשובה בסחר בעבדים מכיוון שזו הייתה האחרונה לפני שהעבדים נלקחו לזנזיבר ונמכרו שם. לַעֲמוֹד.

הוא שומר על המרקם העירוני והנוף העירוני שלו כמעט ללא פגע ומכיל מבנים יפים רבים המשקפים את התרבות הייחודית שלו, שבמשך יותר מאלף שנה איחדה והומוגנית את האלמנטים הנבדלים של תרבויות אפריקה, האזור הערבי, הודו ואירופה . עיר האבן זנזיבר, הממוקמת על צוק הבולט בצד המערבי של האי אונגוג'ה באוקיינוס ההודי, היא דוגמה יוצאת דופן לעיר מסחר בסווהילית. הבניינים של סטון סיטי, העשויים ברובם מעץ אלמוגים ומנגרובים, שטופים בטיט סיד עבה, לאחר מכן מטויחים ונשטפים בסיד, משקפים שילוב מורכב של השפעות סוואהיליות, הודיות, ערביות ואירופיות במסורות הבנייה ובתכנון העירוני. למרות שהיא נוסדה על ידי הפורטוגזים במאה ה-16, חלק ניכר מהבנייה של ערי האבן מתוארכת למאה ה-19 ו(במידה פחותה) ה-18 – שילוב מרתק של אדריכלות ערבית, פרסית, הודית ובריטית – והוויקטוריאנית. סיפורי האזור מוסיפים לתחושת האותנטיות האמיתית הזו. …

מבוך של רחובות וסמטאות צרים ומפותלים

סטון סיטי משדרת היסטוריה מכל נקבובית בה. בקרו בסטון טאון בזנזיבר והופתעו מהרחובות המפותלים, מבני הגיר המתפוררים, המסגדים והאחוזות הדהויות. בין אם מגלים את החלק הזה של העיר זנזיבר לבד או עם מדריך, המבקרים ילמדו על ארמונות רעועים, מסגדים ואחוזות נטושות.

טוק-טוק ועגלות קפה עומדות לאורך הסמטאות

ומגישות אוכל רחוב טעים כמו פיצה זנזיבר, פופקורן על קלח ותמנון, שהם מנות נפוצות בזנזיבר. המבקרים יכולים לא רק לטעום מהמטבח המקומי, אלא גם לחוות את אורח החיים האמיתי של זנזיבר. המבקרים יכולים לקנות כאן תבלינים לקחת הביתה, או שטיחים, שטיחים וסלסילות מסורתיים בעבודת יד.

סיורים שונים זמינים

חלקם עם שיעורי צהריים ו/או בישול תבלינים, אך כולם עם הזדמנות לבקר במטעים עדיין פעילים ולראות, לגעת ולטעום רבים מהתבלינים של זנזיבר בסביבתם הטבעית. במהלכו תוכלו לטעום תבלינים מקומיים וללמוד על ההיסטוריה והייצור שלהם בהקשר של הנמל המסחרי הגדול של זנזיבר. אחד האהובים עלי הוא מלון אמרסון ספייס, בית סוחר ישן ששיכן בעבר את השליט האחרון של זנזיבר סוואהילי, ושוחזר באהבה על ידי אמרסון עצמו. זה מקום שגורם לך להרגיש כאילו הובלת בחזרה לתקופות שבהן שלטו הסולטאנים, או אולי לארץ מיתית שבה חיו גאונים במנורות.

אבל אנו ממליצים בחום לבלות קצת זמן בעיר העתיקה הזו קודם כל

דרך מצוינת לשקוע בכל זה היא לנסוע לכל הערים עם סוגים שונים של מבני דת. שיטוט בעיר האבן המפורסמת של זנזיבר הוא פינוק אמיתי לחובבי האדריכלות – מגוון סגנונות הבנייה המוצגים מציע סיור ללא הפרעה בהיסטוריה הארוכה והמגוונת של האי. לפיכך, מוזיאון הארמון מהווה מבוא נהדר להיסטוריה של זנזיבר, ואני ממליץ בחום להגיע לכאן קודם כל במהלך שהותכם בסטון טאון כדי לחוות את מורשת האי ואת עושר ההשפעות השונות שלו.

שימו לב במיוחד למוזיאון הארמון

מוזיאון בית ליווינגסטון, מוזיאון הנסיכה סלם ובית הניסים (הבניין הראשון של זנזיבר עם אורות חשמליים). סטון טאון מארחת מספר פסטיבלים מעניינים מדי שנה, כולל פסטיבל האמנות Southey za Busara, פסטיבל הסרטים הבינלאומי של זנזיבר, וכמה פסטיבלים קטנים יותר, כמו פסטיבל האוכל של סטון טאון (אם כי נראה שיש פסטיבלי אוכל בסנגזי כל יום). בר). רוב האנשים מדלגים על סטון טאון ומעדיפים לבקר באתרי הנופש היפים של זנזיבר.

בירת אונגוג'ה

היא זנזיבר סיטי, והחלק המפורסם ביותר של העיר זנזיבר נקרא סטון סיטי, וכאן תמצאו את רוב מלונות התיירות. ניתן להגיע לעיר מזנזיבר ומשאר האזור דרך שלושה נמלי כניסה אפשריים. הנמל הראשי של האי זנזיבר ממוקם בלב סטון טאון, ומעבורות סדירות מדאר א-סלאם ופמבה מחברות את העיר ליבשת. לנמל התעופה של זנזיבר, הממוקם 9 ק"מ דרומית לסטון סיטי, יש טיסות לטנזניה היבשתית (במיוחד לארושה ודאר א-סלאם) ולשדות תעופה אפריקאים מרכזיים אחרים כמו ניירובי, מומבסה ויוהנסבורג.

ישנם מספר טיולי יום מסטון טאון

כולל הספארי בלו המפורסם (שיוצא מפומבה, כחצי שעה דרומה), וכמה הפלגות שקיעה שיוצאות מקנדווה ונונגווי צפונה או עשויות לצאת לחופשה רומנטית. . הפליגו בשקיעה היישר מסטון טאון על זנזיבר ואנורה הנהדרת. ניתן לארגן את הסיור הזה של 10 $ של שעתיים במהירות ובקלות עם ספקים / מדריכים הממוקמים ליד המבצר הישן. אני ממליץ לכם להישאר לפחות יום או יומיים לפני היציאה לחופים היפים של זנזיבר.

היכן ללון בסטון טאון אנחנו אוהבים את מלון זנזיבר פאלאס בסטון טאון

בלב סטון טאון נמצא מלון ששוחזר בקפידה שהיה בעבר ביתו של מר טאריאטופן, אחד האנשים העשירים ביותר באימפריה הסוואהילית, שהיה היועץ הפיננסי הראשי של הסולטן בגאש. בית הקפה של זנזיבר הוא אחד המבנים העתיקים ביותר בזנזיבר. הוא ממוקם במרכז סטון טאון. הוא מעוצב להפליא ומציע 8 חדרים במחיר ממוצע.