עבודה בקנדה

תוכן עניינים

זו הסיבה שקבלת החלטה מושכלת היא כל כך חשובה, כי זה יכול להיות הבדל בין הגשת בקשה לויזה בהצלחה, דחייתה, או גרוע מכך, דחייתה, מה שאומר שאתה צריך לחכות עוד יותר כדי להגשים את החלום שלך לעבוד בקנדה. כדי לעשות התמחות בקנדה, עליך לקבל אישור עבודה מתאים או אשרה (ראה סעיף ויזות קנדיות למידע נוסף). כדי לעבוד בארץ בקיץ, תזדקק לאשרת תייר לעבודה ב-International Experience Canada (IEC). אם אתה בין 18 ל-30 שנים, International Experience Canada (IEC) עשוי להציע לך את ההזדמנות לטייל ולעבוד שם.

אפשרויות התנסות בעבודה בקנדה כוללות התמחות, התמחות, תוכניות חילופין, הזדמנויות להתנדבות ועבודה זמנית. בעוד שהזדמנויות אלו עולות כסף לרוב, אולי כדאי לקבל ייעוץ ותמיכה הן בעת הגשת בקשה לויזה והן בעת חיפוש עבודה.

למי שמעוניין להגר לצמיתות לקנדה

יתרון חשוב נוסף הוא שלאחר שרכשו ניסיון בעבודה בקנדה, אזרחים זרים יכולים להגדיל את זכאותם לכמה תוכניות למגורי קבע בקנדה. קנדה הטמיעה אפשרויות הגירה וויזה שונות כדי לעזור לעובדים זרים מיומנים למצוא עבודה בקנדה. הביקוש של קנדה למשרות היי-טק הוא כל כך גדול, שגם קולומביה הבריטית וגם אונטריו השיקו תוכניות מיוחדות שמטרתן להביא אנשי מקצוע טכניים זרים מוסמכים ומנוסים לחיות ולעבוד בקנדה. עודדו באופן פעיל מעסיקים קנדיים להציע משרות לתושבי קנדה לפני ששקולים מועמדים זרים.

לאזרחים קנדים יש את ההזדמנויות הגדולות ביותר לעסוק בתפקידי הוראה

אך לערים קנדיות גדולות כמו טורונטו וונקובר יש מספר הזדמנויות למועמדים מוסמכים בתוכנית להוראת אנגלית כשפה זרה (TEFL). לקנדה יש מספר אפשרויות הגירה פנטסטיות, כמו תוכנית המינוי המחוזית, שמטרתה לסייע לעובדים זרים מיומנים לעבוד בקנדה. אשרת אישור עבודה לקנדה אידיאלית עבור עובדים זמניים, בוגרים זרים של אוניברסיטאות קנדיות, אנשי עסקים ואחרים שצריכים לעבוד בקנדה.

בדרך כלל

עליך להגיש בקשה לאישור עבודה עם משרד ההגירה בקנדה (IRCC) או משרד ויזה לקנדה לפני ההגעה לקנדה. אנשים צריכים להגיש בקשה לאשרת עבודה רק לאחר שקיבלו הצעת עבודה או חוזה עבודה ממעסיק קנדי. עובדים אחרים יכולים להגיש בקשה להיתר עבודה והערכת השפעה על שוק העבודה מממשלת קנדה המאשרת את הצורך בעובד זר להצטרף לכוח העבודה הקנדי. חלק מהיתרי עבודה דורשים הצעת עבודה ממעסיק קנדי, חלקם דורשים מהמעסיק לספק הערכת שוק העבודה (LMIA), ואחרים דורשים מהאדם קשר כלשהו עם קנדה (השכלה קודמת, חסות בן/בת זוג ו-tD) .

עבודה בקנדה דורשת בדרך כלל אישור פתוח או ספציפי למעסיק

ואתה יכול לגלות איזה מהם מתאים ביותר לצרכים שלך על ידי עיון בסעיף סוגי היתרי עבודה ממשלתיים קנדים. האם תרצה להיות מלצר בבית קפה לגולשים (c) בטופינו, קולומביה הבריטית, לעבוד בחוות סירופ מייפל בקוויבק, או לעבוד בחוץ בשדה או בכרם בעמק אנאפוליס בנובה סקוטיה? אם אתה אזרח בריטי בין הגילאים 18 עד 30 וברצונך לקבל עבודה זמנית בשכר בקנדה; אולי בזמן טיול ברחבי הארץ אתה יכול להגיש בקשה לאישור עבודה פתוח במסגרת תוכנית חופשת העבודה. עם אישור עבודה פתוח, אתה יכול לעבוד אצל כל מעסיק בקנדה, למעט חברות שאינן עומדות בדרישות התפקיד או מספקות שירותים כגון שירותי ליווי, עיסוי אירוטי או ריקוד אקזוטי.

אישור אנשי מקצוע צעירים

הוא אופציה מתאימה למועמדים עם עבודה או התמחות קבועה מראש הקשורה להתפתחותם המקצועית, ומהווה אישור עבודה למעסיק ספציפי (ניתן לעבוד רק אצל מעסיק). בחר את התאריך שבו ברצונך להיכנס לקנדה כחלק מהזכאות שלך והזמינו את הנסיעה בהתאם. ייתכן שאתה זכאי לבני זוגך וילדיך להצטרף אליך בקנדה אם תקבל הצעת עבודה ממעסיק קנדי ויש לך אישור עבודה פתוח.

אם ילדים תלויים

בני זוג ותושבים משותפים אינם זכאים בקנדה והעובד זכאי לתת חסות למשפחתם, הם יכולים להגיע לקנדה עם עובדים קבועים. בני משפחה מסוימים, כגון בני זוג או ילדים, עשויים להיכלל בבקשת הויזה התלויה בקנדה, והורים וסבים חייבים להיות בחסות תושבי קבע או אזרחים קנדיים. לעובדים ארעיים יכולים להגיע בני משפחה העומדים בדרישות למגורים ארעיים, והם יכולים להוכיח למכס שהם ישהו שם זמנית רק לפרק זמן וללא עבר פלילי. אם הם מגיעים מאחד מהמקומות הבאים, הם יכולים לקבל אשרת שהייה זמנית. הם צריכים ויזה כדי להיכנס למדינת קנדה. חלק מהעובדים הזרים עשויים לדלג על שלב זה לחלוטין ולנסוע לקנדה לעבודה לטווח קצר.

קנדה גם מאפשרת לתושביה

כגון בוגרים זרים ובני זוג/שותפים זכאים, לקבל היתרי עבודה במסגרת IMP, מכיוון שקנדה רוצה לתת להם את ההזדמנות לצבור ניסיון עבודה מקומי ולהיות עצמאיים מבחינה כלכלית בזמן שהם תגור במדינה. קנדה מנפיקה היתרי עבודה כדי לאפשר לעובדים זרים לתמוך בצרכיהם הכלכליים ושוק העבודה. הסכמי סחר חופשי אלו מאפשרים לעובדים זרים להגיש בקשה לאישורי עבודה מבלי לדרוש מהמעסיק לקבל LMIA. לדוגמה, במסגרת אישור לימודים, סטודנטים בינלאומיים הלומדים בקנדה מקבלים בדרך כלל אישור עבודה במשרה חלקית באופן אוטומטי.

ברוב המקרים

הצעד הראשון בקבלת אישור עבודה בקנדה הוא הגשת בקשה להערכת שוק העבודה (LMIA) עם תעסוקה ופיתוח חברתי קנדה (ESDC). לפני הגשת בקשה לאשרת עבודה זמנית בקנדה, ברוב המקרים, עליך להיות זכאי להערכת השפעה על שוק העבודה (LMIA), שנקראה בעבר LMO על ידי Service Canada. עובדים שאינם זקוקים ל-LMIA מוגנים על ידי תוכנית הניידות הבינלאומית (IMP). אם מעסיקים זכאים לזרימת כישרונות עולמית בקנדה, הם עשויים להיות זכאים לעיבוד LMIA מזורז.

אם עובדים רוצים להחליף מעסיק

עליהם לקבל אישור עבודה חדש לפני שהם לוקחים עבודה אחרת בקנדה. בדרך כלל, הן המשרה והן המעסיק רשומים באישור העבודה הקנדי, ובכך מגבילים את הבעלים למצב זה בקנדה. על המעסיק להיות משרה פנויה ולקבוע כי אין עובדים המתאימים למשרה בקנדה.

אם יש לך הצעת עבודה קבועה במשרה מלאה ממעסיק קנדי לפני הגעתך לקנדה

אתה זכאי לנקודות בקטגוריית עבודה מתואמת בקנדה. כדי לצבור נקודות בהתאם לדרישות ההשכלה, עליך להוכיח שיש לך תעודה או תעודה קנדית; או לקבל הערכה של השכלה בינלאומית על ידי סוכנות לאזרחות והגירה מאושרת של קנדה (CIC) כדי להוכיח שהוא עומד בתעודות קנדיות. השגת הכרה כספק משאבי אנוש מועדף על ידי מעסיקים ברחבי קנדה הדורשים מיומנויות או כישורים ספציפיים ועוזרים לשפר את הכלכלה הקנדית תוך כדי עבודה לצמצום הפערים בשוק העבודה במדינה.

תפריט נגישות