שוקולד וקנאביס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

קנאביס ושוקולד ממלאים שניהם תפקידים חשובים בחברה במשך אלפי שנים. כעת, מחקר חדש מצביע על כך שלשניים יש הרבה יותר במשותף מהשושלת שלהם כגידולים אגדיים. במאמר זה, אנו מסתכלים לעומק על קנאביס ושוקולד; מה גורם לשניים ללכת כל כך טוב ביחד? כן, למעשה השימוש בקנאביס ושוקולד יחד יכול להגביר את ההשפעות של שני החומרים.

אז איך מחברים בין שוקולד וקנאביס?

שוקולד קנאביס

אמנם שילוב של שוקולד וקנאביס הוא ללא ספק התאמה טבעית, אבל הביצוע לא תמיד כל כך פשוט. עיבוד קנאביס לשימוש במטבח דורש גם סט מסוים של מיומנויות. למרבה המזל, כל אחד יכול ללמוד כמה דרכים פשוטות לשלב שוקולד וקנאביס. המשיכו לקרוא כדי לגלות כמה טיפים ומתכונים טריים שתוכלו לנסות בבית.

סדנאות שוקולד

קנאביס וקקאו: שניים מהגידולים העתיקים ביותר בהיסטוריה

שוקולד קנאביס

פולי הקקאו גדלים באופן טבעי ביבשת אמריקה, שם הם נצרכים לראשונה לפני למעלה מ-5,000 שנה על ידי עמים ילידים כמו יוקטן, אולמקים ואצטקים. תרבויות אלו השתמשו בפולי קקאו כמזון בסיסי וגם כתרופה. למעשה, השמועות אומרות שהקיסר האצטקי מונטזומה השתמש בפולי קקאו כמשפר מיני , לקח כמה לפני שנכנס לחדר השינה.

 

לקנאביס וקנבוס יש היסטוריה מורכבת באופן דומה; שני הצמחים היו בשימוש נרחב הן למטרות תעשייתיות והן למטרות רפואיות. אחד האזכורים העתיקים ביותר לשימוש בקנאביס מתוארך לשנת 2300 לפני הספירה בספר סיני קלאסי המכונה מלך שו. הספר מתעד כיצד הסינים השתמשו בקנבוס ובסיבי קנאביס לייצור בגדים וטיפול , תוך שימוש בצמח כולו כתרופה לטיפול בכל דבר , החל משיגרון ועד כאבי מחזור.

בחזרה לימינו אנו – אין ספק כי לקנאביס וקקאו יש מאפיינים משותפים אפילו מעבר למה שניתן לראות בעין.

שוקולד וקנאביס: זוג הכימיקלים המושלם

קנאביס מכיל לפחות 113 תרכובות כימיות ייחודיות הידועות בשם קנבינואידים . כמה מהמפורסמים ביותר הם  THC (המרכיב הפסיכואקטיבי העיקרי בצמח) ו- CBD (תרכובת לא פסיכואקטיבית הידועה בסגולותיה הרפואיות).

כאשר אנו צורכים קנבינואידים, הם מקיימים אינטראקציה עם המערכת האנדוקנבינואידית (ECS) של הגוף שלנו . מערכת זו מתרחשת באופן טבעי בגופנו ובעיקר מורכבת משני סוגים של קולטנים אשר מופעלים על ידי קנבינואידים כמו THC ו-CBD.

מדענים גילו לראשונה קולטנים לקנבינואידים במוח של חולדה בשנת 1988. זמן קצר לאחר מכן, חוקרים מצאו את אותם קולטנים במוח האנושי, מה שהעלה שאלה חשובה: 'מדוע מוח של יונקים מכיל קולטנים שמתאימים באופן מושלם לקליטת הקנבינואידים שנמצאו ב- צמחי קנאביס?'

התשובה לשאלה זו הגיעה בשנת 1992 כאשר צוות חוקרים בראשות ד"ר רפאל מחולם גילה את אננדמיד, "אנדוקנבינואיד" המיוצר באופן טבעי על ידי המוח האנושי. בשנת 1995, מכולאם וחוקריו בודדו את 2-AG, קנבינואיד אנדוגני נוסף.

צעד ראשון בהכנת שוקולד עם קנאביס

יש סיבה למותגים מסוימים שהם יקרים יותר מאחרים. טעם ואיכות הולכים יד ביד, וקניית פרחי קנאביס באיכות גבוהה (או תזקיק או RSO, בהתאם להעדפתך) ושוקולד בעת הכנת מוצרי מאכל משלך היא חיונית להשגת תוצאות טובות. לקבלת פינוקי הטעם הטובים ביותר, השתמש במוצרים הטובים ביותר שאתה יכול לקנות.

למדו את אומנות הטמפרור השוקולד

כאשר מכינים שוקולד הכרחי לדעת כיצד לחמם ולקרר את השוקולד בצורה נכונה למראה יפה ועקביות אידיאלית. היכרות אינטימית ומתורגלת היטב בתהליך הטמפרטורת השוקולד היא שלב חשוב ליצירת שוקולד ספוג קנאביס ברמה גבוהה. שוקולד ללא מזג אינו אידיאלי להכנת רוב סוגי סוכריות השוקולד.

הדרך הפשוטה ביותר לטמפרר שוקולד כמו איש מקצוע היא להשתמש בדוד כפול. ממלאים את המחבת התחתונה של הסיר הכפול במים ומחממים ללא רתיחה. קוצצים את כמות השוקולד שאתם מתכננים להכין ומניחים ⅔ מהשוקולד שאתם מתכוונים להכין, תוך ערבוב מתמיד עד להמסה. בדוק את הטמפרטורה שלך, וברגע שהוא מגיע לאיזה מקום סביב 110 מעלות צלזיוס, הסר מהאש. מוסיפים את יתרת השוקולד ומערבבים עד להמסה – והנה!  

כך זה קורה בפועל: שילוב שוקולד וקנאביס

מכיוון שלשוקולד וקנאביס לכל אחד יש את פרופילי הטעמים המורכבים והעשירים שלו, חיוני להבין את הטעמים הללו כדי שתוכל לשלב ביניהם בצורה מהורהרת. מכיוון שסוגים שונים של שוקולד (וזנים שונים של קנאביס) יכולים לטעום די שונים אחד מהשני, בדיקה כדי ללמוד את המורכבות והניואנסים של המרכיבים שלך היא צעד מפתח. תזקיק ו-RSO הם גם אפשרויות, כאשר תזקיק מעניק מעט עד אין טעם, ו-RSO מספק טעמי RSO חזקים.

עם הבנה מוצקה של שוקולד, הצעד הבא שלנו הוא ליצור (או להשיג) את החמאה המושלמת. קנאבאטר היא חמאה עם חליטת קנאביס, וניתן להשתמש בה לכל סוגי המתכונים המושרים בקנאביס, כולל שוקולד קנאביס. אם תעדיפו, תוכלו להחליף בחמאה שמן קוקוס וליצור שמן חליטה באותו תהליך בסיסי.