שוקולד עם הדפסה למטרות שיווק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

מדפסת תלת מימד Cocoa Press Chocolate היא דוגמה מצוינת לאופן שבו ניתן להשתמש בהדפסת תלת מימד בכל שלב בתהליך כדי לממש את החזון הייחודי של יזם ולהוציאו לשוק. מייסד Cocoa Press, Evan Weinstein, התחיל לעבוד על הרעיון של הדפסת שוקולד בתלת מימד בזמן שלמד הנדסת מכונות באוניברסיטת פנסילבניה, ומאמציו השתלמו ב Cocoa Press.

Cocoa Press

חברת דפוס שוקולד מבוססת ויינשטיין, מייצרת ומוכרת מדפסות שוקולד תלת מימד ללקוחות שרוצים ליצור דפוסי שוקולד ייחודיים. המדפסת נקראת CocoJet ומאפשרת ללקוחות להתאים אישית שוקולד עם כל תמונה. הרשי בנה את התדמית שלו סביב שוקולד, אז עכשיו המותג בונה מדפסת תלת מימד שמדפיסה כל תמונה על שוקולד.

הרשי מקווה שמדפסת התלת מימד תיתן לאנשים נקודת מבט חדשה על שוקולד ותאפשר להם לחוות את המותג הרשי בדרכים חדשות ומרגשות

נתונים אלה יעזרו להרשי לפתח את המודל העסקי שלו להדפסת ממתקים בתלת מימד. בדצמבר חשפה חברת השוקולד שוקולדים מודפסים בתלת מימד ב-Hersheys Chocolate World בפנסילבניה. מדעני השוקולד של הרשייס מדפיסים כיום סוכריות תלת מימד בעיצובים ייחודיים.

זה די פשוט ודומה מאוד למדפסת FDM מפלסטיק

אלא שתשתמש במחסניות שוקולד במקום נימה. הדבר הנהדר ב-Zmorph Fab הוא שבגלל שהיא בנויה כמערכת הדפסה תלת מימדית FDM מדויקת, כל הדיוק מועבר להדפסת התלת מימד השוקולדית. לפי אתר Cocoa Press, המדפסות משתמשות בכל פלדת אל-חלד בדרגת מזון כדי להבטיח שכל השוקולד המודפס בטוח ואכיל.

כל ציוד שהשוקולד במדפסת בא איתו במגע ניתן להסיר ולנקות בקלות לאחר כל שימוש, הוסיף וינשטיין. לדברי הרשי, היתרון העיקרי של שוקולד להדפסת תלת מימד הוא שכל פריט במדפסת יכול להיות ייחודי לחלוטין.

ברגע שהתמונה נסרקת

המדפסת בונה את אובייקט השוקולד שכבה אחר שכבה לכל עיצוב שהמשתמש מזין, אומר ויינשטיין. לאחר השלמת עיצוב השוקולד, ניתן להדפיס אותו במהירות ובדייקנות. מדפסות 3D FDM ממיסות ומוציאות חוט פלסטיק דרך ראש הדפסה, בעוד שמדפסות 3D שוקולד מבצעות פעולה דומה להפליא, שכבה אחר שכבה של שוקולד מומס כדי ליצור את חתיכת השוקולד המוגמרת.

כמה מדפסות תלת מימד למזון יכולות אפילו לשחזר את המרקם החלק המשיי של שוקולד

ה-FoodBot S2 היא בעיקר מדפסת תלת מימד משוקולד שיכולה גם להדפיס עוגיות, ריבות וטופי. כמו כן, המדפסת מסוגלת לייצר חטיפי שוקולד בצורת מורכבות במשקל של עד 40 גרם במהירות ובדייקנות. הוא נמצא כיום בשימוש מסחרי, במיוחד עבור צרכנים, ליצירת מסרים מותאמים אישית על חטיפי שוקולד.

בסוף 2017

הרשי שיתף פעולה עם המכון הקולינרי של אמריקה (CIA) כדי להשיק את תוכנית הבטא ChefJet Pro, מדפסת שוקולד תלת מימדית שנועדה לעזור לשפים מקצועיים ליצור עיצובים חדשניים ויצירתיים. בתחילת 2014, הרשי שיתף פעולה עם מובילת הדפסת תלת מימד 3D Systems כדי לפתח "מדפסת שוקולד". זה גם יספק בדיקות צרכנים בזמן אמת שבהן הרשי יכול להשתמש כדי לשפר את הטכנולוגיה וליצור קשר נוסף עם הצרכנים. לדוגמה, בחנות Hersheys Chocolate World, צרכנים יכולים ליצור חטיפי שוקולד בעיצוב אישי, כולל תמונה משלהם. הודות לקיט-קאט, הרשי הדפיס קופסה של טבעות קיט-קאט להצעת הנישואין שלו.

תערוכת הדפסת תלת מימד של שוקולד Hersheys כוללת מסך מגע אינטראקטיבי המאפשר לחברה לחקור את העדפות הציבור להתאמה אישית. במקום להדפיס על פלסטיק, Choc Creator V2.0 Plus מאפשר למשתמשים להדפיס ציורים וחפצים מיניאטוריים משוקולד אכיל.

במילים פשוטות

התהליך כולל תחילה המרת העיצוב של גרפיקת השוקולד הייחודית למודל תלת מימד, ולאחר מכן המרת מודל התלת מימד לקוד הוראות (קוד G) לקריאת Choc Creator V2.0 Plus. הקוד נוצר על ידי תוכנת מחשב ששוברת את המודלים התלת מימדיים על מספר שכבות וכותבת את הוראות ההדפסה עבור כל שכבה.

עם הפונקציונליות המתאפשרת על ידי טכניקות הדפסה תלת מימדיות

לא רק צרכנים יכולים להעריך את העיצוב היצירתי של שוקולד מודפס בתלת מימד, אלא גם שפים מקצועיים וסטודנטים קולינריים שכן טכנולוגיות אלו משתלבות במהירות במטבחים מקצועיים ובשיעורי בישול. מסיבה זו, אין זה מפתיע שלהדפסת תלת מימד הייתה השפעה כה מהירה על תעשיית השוקולד, בעיקר בשל היצירתיות והחדשנות שהתעשייה משכה אליה מאז הקמתה. עם זאת, מדפסות שוקולד תלת-ממד אינן עדיין החיות המוחצות בייצור המוני שעומדות בפני נסטלה ומאדים – הן מדפיסות לאט ואינן משנות את קנה המידה.

עצב או הורד את דגם ה-CAD התלת מימדי שברצונך להדפיס על שוקולד

תצטרך קובץ STL. אם אתה עדיין מחפש מדפסת FDM 3D וחושב שהדפסת מזון ושוקולד בתלת מימד תהיה בונוס מהנה, אז Zmorph עשויה להיות הבחירה המושלמת עבורך. כמו כן, אם אתם מדפיסים דפוס שוקולד מורכב, הפחיתו את מהירות מדפסת השוקולד התלת-ממדית שלכם כדי לתת לשוקולד יותר זמן להתייבש ולהתקשות לפני מריחת השכבה הבאה.

למידע מורחב על שוקולד עם הדפסה למטרות שיווק ושוקולד עם הדפסה עליך לבקר באתר sweetlogo.co.il