תרגול והכנה למבחנים פסיכוטכניים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter

תוכן עניינים

האתרים המופיעים ברשימה מספקים בדרך כלל תוכן חינמי ויש לציין כי העובדה שקישור לאתר כלול אינה מעידה על תמיכה מקצועית או המלצה על שירותיהם. נמצא כי התוכן הרשום מכיל מבחני תרגול, שאלונים או חומר אחר שהיה מועיל בעת ההכללה, אך התוכן של האתרים המקושרים אינו בשליטתנו וכל הקישורים מסופקים בתום לב. כללנו גם מבחנים כלליים וגם מבחנים שנערכו על ידי חברות דירוג כגון SHL. כאן בתכנית מבחני יכולת מעשיים פירקנו את המבנה והתכנים של סוגי המבחנים הפסיכומטריים השונים בהם נתקלים בדרך כלל בתהליך הגיוס.

כל אחד מהמבחנים הללו מצריך בדרך כלל ניסיון במגוון מיומנויות

ותוכלו לפתח את כישורי מבחני הכישורים שלכם על ידי לימוד, למידה, תרגול והשגת ידע חדש. ניתן להשתמש במבחני אישיות כדי לחזות את התנהגות המשתמש ביחס לעבודה וסביבת העבודה. סוגים אלה של מבחנים משמשים לעתים קרובות, במיוחד בארגונים גדולים ותחרותיים, מכיוון שהם יכולים להעריך מועמדים על סמך מיומנויות נרכשות ולא השכלה. בחרו בין מבחנים קבועים ולא מתוכננים – כל מבחן אורך כ-30 דקות ואנו ממליצים לעבור אותו בסביבה דמוית בחינה.

כדי לעבור מבחנים אלו, עליך להיות בעל הכישורים הנדרשים ותרגול מספק במבחני התרגול הזמינים באינטרנט. מבחנים אלו עשויים להתבצע בשלבים שונים של תהליך הגיוס, במסגרת הגשת הבקשה המקוונת הראשונית, כחלק ממרכז הערכה בשלב מאוחר יותר, וייתכנו מבחנים מהותיים לאימות התשובות שניתנו בשלב מוקדם יותר של התהליך. מבחנים בדרך כלל מסייעים להעריך את כישוריהם של המועמדים ולחזות את התנהגותם וביצועיהם בתפקידם בארגון. למרות שאולי לא תוכל לעיין במבחנים אלה, תוכל להתאמן עם דוגמאות שיעזרו לך להתכונן.

הקפד לבדוק תחילה את העצות והשיטות לבדיקה המוזכרות להלן בדף זה

עם מידע זה ביד, תוכל למצוא משאבי תרגול מקצועי שיעזרו לך לגשת למבחן. JobTestPrep מציעה חבילת PrepPack ™ מותאמת אישית המציעה למועמדים מגוון רחב של מבחני תרגול כדי לעזור להם להתכונן. כדי להתכונן למבחנים הפסיכומטריים יש להכיר את המבחנים אותם תעברו במרכז ההערכה.

בדרך כלל

מבחני מיומנות פסיכומטרי מודדים מהירות (כמה שאלות מועמד יכול לענות בפרק זמן נתון) או כוח (השאלה הקשה ביותר שמועמד יכול לענות נכון), או שילוב של שניהם. ארגונים אחרים בוחרים להשתמש בפסיכומטרי כדי לתמוך בתהליך הבחירה הרחב יותר; מבחנים יכולים, למשל, להיות חלק ממרכז הערכה, וציוני המבחנים של המועמדים ייחשבו בין מספר מבחנים אחרים כאשר הם בוחנים את זכאותם של המועמדים. נוצרה מגמה עדכנית יותר שבה מבחן יכול לספק בו זמנית מגוון רחב של נתונים פסיכומטריים שונים, כגון Talent Q Dimensions.

בפלטפורמת SOVA

המשתפת פעולה עם מעסיקים בוגרים רבים, אתה יכול לערוך גרסאות אמיתיות של דיגיטל, שפה והיגיון ללא הגבלה ומתוזמנות. מבחן הכשירות בודק את ההגיון המילולי, את הכישורים הלוגיים או המספריים שלך, ותרגול יכול באמת לשפר את היכולות שלך. מבחן תרגול היכולת יעזור לכם להכיר את סוגי השאלות שנשאלו ולהפחית את החרדה. אם תדעו מה תקבלו מהמבחן, תוכלו לצאת מהכל מבלי לדאוג לדברים חדשים.

מעסיקים רוצים למדוד את היכולת האמיתית שלך

וזו הדרך היחידה שבה העצבים שלך נתקעים. כאשר יוצאים לכל סוג של מבחן פסיכומטרי, חשוב מאוד שלא תנסו לספק תשובות שלדעתכם המעסיק ירצה לקרוא, כפי שבדרך כלל הוא יכול לראות כאשר מחפשי עבודה מנסים לעשות זאת. במהלך הראיון בסוף מרכז ההערכה, ייתכן שתישאל שאלות נוספות כדי להבין אם תוצאות המבחן מהוות אינדיקטור אמיתי לאישיותך ולמי שאתה באמת. מכיוון שמבחנים פסיכומטריים הם מדד למיומנות נפשית, עליך להיות מוכן לענות על שאלות במהירות מבלי לוותר על הדיוק.

ההימור הטוב ביותר שלך

הוא להקדיש זמן להתכונן לשאלות המבחן שלך. היכרות ותרגול: הדרך הטובה ביותר להתכונן למדורי החשיבה המילולית היא להכיר את סוגי השאלות והמטלות במבחן ולהוציאם אל הפועל עד כמה שניתן. היכרות ותרגול – גם בסעיפים של הנמקה כמותית, הדרך הטובה ביותר להתכונן היא להכיר היטב את סוגי שאלות המבחן ולהוציאם לפועל ככל שניתן.

השתמש במרכז מיומנויות מתמטיקה לקבלת טיפים ותרגול על מבחני חשיבה מספריים

אתרי מבחן תרגול קריירה והתמחות נרשמים ליום מיקוד והערכה קבוצתי כדי לגשת לסדרה של מבחני התאמה ואישיות (נדרשת גישה). האוניברסיטה רשומה לאתרי מבחן התרגול הבאים, כך שתוכל להשתמש בהם בחינם.

האתר שלהם מציע מאות מבחני תרגול ואלפי שאלות

כולל תשובות והסברים מקיפים, שנועדו לעזור לך להשתפר במהירות האפשרית. אתה יכול לקרוא עוד על תרגול הבדיקות המספריות המומחיות שלהם ממש כאן או לבקר בדף הבית של האתר שלהם כאן (אתר בריטניה) (אתר ארה"ב). צפו בסרטון הקצר שלנו כדי ללמוד על הערכות פסיכומטריות מקוונות, מהן וכיצד משתמשים בהן.

התרגול של מבחנים פסיכולוגיים שאתה עלול להיתקל בו מבטיח שביום ההערכה

תקבל את הציון הגבוה ביותר המשקף את היכולות והפוטנציאל שלך. עבור כל המבחנים הפסיכולוגיים, צורת ההכנה הטובה ביותר היא תרגול נרחב. גשו למבחן בצורה הגיונית ונסו להתכונן כמה שיותר לפני הבחינה.

לפני מבחן הכשירות בפועל

כמעט בוודאות תקבלו דוגמאות מעשיות שתוכלו לנסות. אם במכתב ההזמנה/אימייל שלך אין שאלות מבחן לדוגמה, אתה יכול לשאול כמה שאלות בבטחה. קח את השאלות לדוגמה הללו ברצינות; זו ההזדמנות הטובה ביותר שלך להכיר את הסוג הספציפי של מבחן פסיכומטרי שאתה עושה.

ברגע שאתה יודע שמבחנים פסיכומטריים הם חלק מתהליך הגיוס

שאל את המעסיק הפוטנציאלי שלך את מספר וסוג המבחנים, ואת הספק שבו נעשה שימוש. לאחר שתדע איזו חברה פיתחה את המבחן הפסיכומטרי, תוכל להיכנס ישירות לאתר האינטרנט שלהם ולגלות עוד מידע על המבחן הספציפי, כגון תזמון, אם נעשה שימוש בתוצאה שלילית ואם יש להם מבחן לדוגמה. שאלות. אם אתה פונה לאחת מהחברות הללו, בדוק את הבדיקות החינמיות הללו המחקות את הבדיקות בהן משתמשות החברות. אם אתה רוצה לתרגל מבחני כישורים מדומים, נסה את 6 הבאים, שנוצרו על ידי WikiJob ו-JobTestPrep בשיתוף עם מומחי פסיכומטרי ועוצבו בקפידה ממבחנים מהחיים האמיתיים.

מספר התחלה של מבחני הפסיכומטרי המקוונים שלנו מכל הסוגים זמין ללא תשלום, כך שתוכל להתחיל להתאמן עם קצת זמן. מבחן התרגול החינמי שלנו נותן לשניכם הכנה יסודית עם מגע אישי.

למידע נוסף בתחום של לוגיפס – תרגול והכנה למבחנים פסיכוטכניים ותרגול והכנה למבחנים פסיכוטכניים כדאי לבקר ב- logipass.net