All on 4: שיטת ארבעת השתלים

תוכן עניינים

בפעולה אחת בלבד, תוכל להחליף סט שלם של שיניים חסרות ביום אחד. שתלים מחוברים לצמיתות לפה, כך שהם לא ישתחררו או יזוזו כמו שיניים תותבות. הניתוח דורש רק ארבעה שתלים כדי לשחזר את כל המשנן. קונספט הטיפול All-on-4 משתמש בארבעה שתלים דנטליים כדי לחבר את קבוצת השיניים הקבועות החדשות שלך באופן זעיר פולשני.

ניתוח השתלת שיניים All-on-4 משתמש בטכנולוגיה חדשה ומהפכנית

כדי לבצע במהירות שתלים דנטליים קבועים כך שלמטופלים יהיו שיניים קבועות ואינן ניתנות להסרה כאשר הם עוזבים באותו יום. השתלת שיניים ארבע באחד היא צורה פשוטה יותר של השתלת שיניים מודולרית שיכולה להחליף מספר שיניים חסרות או פתרונות תותבות נשלפות פגומות. All-on-4 היא שיטת טיפול שתלים מהשורה הראשונה, שיכולה להחליף את כל השיניים בקשת העליונה או התחתונה בפחות ממחצית מהשתלים הנדרשים לשתלים מסורתיים. טיפול זה גם זול יותר מהחלפת כל שן בשתל נפרד.

לפרטים נוספים תוכלו להיכנס לאתר החיוך שלי –

https://my-smile.co.il/

למרות שהכאבים והנפיחות חולפים בדרך כלל תוך שלושה ימים לאחר הניתוח

הם ישתפרו בהדרגה לאחר מכן, אך תקופת ההחלמה לאחר All-On-4 עשויה להיות ארוכה יותר ולא נוחה יותר מהליכי השתלה אחרים. הליכים אלו דורשים בדרך כלל מספר חודשים של זמן ריפוי לפני שניתן לבצע ניתוח השתלה.

המושתל שלך יכין אותך להליך שלך על ידי מתן מרשם להרגעה דנטלית. לאחר שההרגעה יעילה, רופא השיניים יסיר את השיניים הנותרות של המטופל. לאחר הנחת השתל בעצם הלסת, רופא השיניים מקבע את השן החלופית על בורג, מה שמסיים את השיקום.

הליך All-on-4 מאפשר לנו להחליף את כל הקשת העליונה או התחתונה של השיניים החסרות באמצעות ארבעה שתלים בלבד כעוגנים

הליך זה מתאים בעיקר למטופלים עם אובדן שיניים משמעותי או עששת, ולאנשים שאובדן עצם הלסת שלהם מונע מהם לקבל שתלים דנטליים מסורתיים (אנכיים). עבור מטופלים עם חוסר שיניים חלקי או מלא, השתלת שיניים היא הדרך האידיאלית להחליף שן חסרה אחת או יותר תוך שמירה על תפקוד השיניים הטבעיות כמו גם של עצם הלסת. הליך זה נקרא All-On-4 או לפעמים AO4 והוא מאומץ באופן נרחב כסטנדרט להחלפת קשת השיניים כולה.

העלות של השתלות שיניים All-On-Four עשויה להשתנות

בהתאם לחומר השן החלופית והאם יש צורך בהליכים טרום ניתוחיים, כגון השתלות עצם שהוזכרו לעיל. עלות השתלת שיניים תלויה בגורמים רבים, ביניהם החומרים שתבחרו, מספר השיניים הדרושים לכם וזמינות ביטוח השיניים. עם זאת, מחיר זה עשוי להשתנות מאוד, וגם השיקום הסופי שתקבל עשוי להשתנות.

הליך ה-All-On-Four הבסיסי משתמש בתותבות אקריליות או מרוכבות המותאמות במדויק לשתלי טיטניום

שיטה זו משתמשת בארבעה שתלים דנטליים הממוקמים אסטרטגית כדי למקם עליהם תותבת שלמה בצורה מאובטחת וקבועה. לאחר מכן הם יכולים לחבר תותבת קבועה בארבעת האזורים הללו למראה חלק בכל הפה.

בניגוד לשתלים בודדים

הליך זה מסתיים בקשת שיניים מלאה על חלק אחד מחובר לארבעה ברגים. ברגים אלו משמשים כתמיכה לשיקום השן עליו הוא יותקן. נדרשת ניתוח שני כדי להצמיד את הכתר הדנטלי לדוכן. שני שתלים ישרים לחלק הקדמי ושניים אלכסונים לשתלים האחוריים מרכיבים את יחידת השיניים הכל על 4.

שתלי All-on-4 הם אופציה נהדרת עבור אנשים בכל הגילאים שאיבדו את השיניים שלהם ורוב המטופלים מרוצים לחלוטין מהתוצאות

השתלים שלך יצוידו מיד בתחליפי שיניים, כך שכל התהליך, כולל כל עקירות נדרשות, יכול להסתיים ביום אחד עם זמן החלמה מינימלי. לאחר התקנת התותבת הסופית, ההליך הושלם באופן רשמי והמטופל מוכן כעת ליהנות מהחיים עם סט חדש של שיניים חלופיות קבועות. טיפול זה מעניין מטופלים עם תותבות או אלו הזקוקים לשיקום עליון ו/או תחתון מלא.

לפרטים נוספים תוכלו להיכנס לאתר החיוך שלי –

https://my-smile.co.il/

בקונספט הטיפול All-On-Four

שיניים טבעיות מוסרות בניתוח ומוחלפות בארבעה שתלים וגשר היברידי. השתלות שיניים קיימות כבר זמן רב, אך בשנים האחרונות זכתה טכניקת ה-All-On-Four לפופולריות עצומה כשיטה להחלפת שיניים חסרות או פגועות בכל קשת השיניים. המונח All-on-4, הידוע גם כ-All-on-Four [1] ו-All-in-Four, [2], מתייחס לכל השיניים הנתמכות על ידי ארבעה שתלים דנטליים, הליך תותב כירורגי וטכני [3] [ 4] לשיקום מלא של חולי שיניים (שיניים) או חולים עם שיניים שבורות, רקובות או פגומות חמורות עקב מחלת חניכיים.

שתלי ארבעה באחד

הנקראים לפעמים תותבות נתמכות שתלים, משתמשים בסדרה של ארבעה שתלים הממוקמים אסטרטגית בלסת כדי לתמוך בקשת השיניים כולה. טכנולוגיית השתלים All-on-4 משתמשת רק בארבעה שתלים לכל קשת, בעוד שתלים מסורתיים משתמשים בשישה עד שמונה או יותר שתלים לכל קשת. השתלים של All-on-4 הם גם בזווית לשימוש בתמיכת עצם טבעית כדי לספק מגע רב יותר. לבסוף, ניתוח Ao4 הנוכחי כולל ארבעה שתלי טיטניום וגשר קבוע קבוע.

עלויות ונהלים ספציפיים משתנים לפי רופא שיניים ואזור טיפול

אבל All-On-Four יכול להיות מאוד חסכוני מכיוון שהוא דורש פחות השתלות שיניים מאשר שחזור פה מלא מסורתי. צמצום מספר השתלים הנדרשים מפחית משמעותית את העלות ואת מספר אתרי הניתוח הנדרשים לשיקום שיניים צפוי ועמיד. מכיוון שכל שיקום השתלים הדנטלי מותקן בביקור אחד ועושה שימוש בארבעה שתלים בלבד, גם העלות וגם זמן הריפוי נמוכים משמעותית בהשוואה לשתלים קודמים. העמסה ותפקוד מיידי של השתל בזמן עקירת שיניים יכולה להתבצע ברמת בטיחות גבוהה.

עיצוב סגר בטעינה מיידית עבור קונספט All-on-Four הימנע או צמצם את אורך שלוחה מגע נקודתי דו-כיווני בו-זמני בכל השיניים למעט שיניים רחוקות מיציאת השתל.

הליך התותבת הנשלפת All-on-4 (r) כוללת השתלה של ארבעה עמודי טיטניום לתוך עצם הלסת העליונה או התחתונה

קונספט הטיפול All-on-4 (r) פותח על ידי פאולו מאלו עם אחיזות מרובות חלקים ישרים וזוויתיים כדי לספק למטופלים מחוסרי שיניים העמסה מיידית על שחזור של חוטי קשת עם ארבעה שתלים בלבד. מחקרים עדכניים עודדו את השימוש בקונספט All-on-4 (r), המצביעים על כך שיש לקחת בחשבון את איכות העצם, אורך השתל, הרגלי המטופל ואורך ה-Cantilever המיועד בעת תכנון שיקום מקסילה שיניים קבוע עם ארבעה שתלים. נחשב [3].

לפרטים נוספים תוכלו להיכנס לאתר החיוך שלי –

https://my-smile.co.il/

דפוסי מתח של שתלים בתותבות עם ארבעה או שישה שתלים

מחקר ארוך טווח מצא שכאשר משווים בין תותבת לסת מלאה לארבעה או שישה שתלים, לא היה הבדל משמעותי בהישרדות השתלים. עמדות הלחץ ודפוסי ההפצה של המודלים של ארבעה שתלים ושישה שתלים דומים מאוד.

היציבות שמספקים השתלים מספקת גם חיבור חזק יותר לשיניים החלופיות

מומלץ למטופל להקפיד על דיאטה רכה בחודשים הראשונים שלאחר ההליך, כך שהשתלים ישתלבו באופן מלא ויתקשרו עם עצם הלסת שמסביב. תזדקק לרמה גבוהה של עצם כדי להחזיק את השתלים במקומם.

 

תפריט נגישות

חדש באתר CHD

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית – עם מעל 80% הצלחה!

פיננסי נט

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר CHD💝